Võrreldes 2022. aasta septembriga mõjutas indeksit enim hinnalangus elektrienergiaga varustamises, puidutöötlemises ja paberi tootmises. Vastupidist mõju avaldas elektriseadmete ja toiduainete tootmise hinnatõus.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit augustiga võrreldes eelkõige hinnatõus elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning kütteõlide ja elektroonikaseadmete tootmises. „Samuti mõjutas indeksit puidutöötlemise ja puittoodete ning toiduainete tootmise hinnalangus,“ lisas Šokman.

Ekspordihinnaindeks kasvas septembris võrreldes augustiga 1,1%. Kõige rohkem tõusid hinnad naftatoodetel, elektrienergial ning kemikaalidel ja keemiatoodetel. Kõige rohkem langesid hinnad mäetööstuses, puittoodetel ning põllumajandussaadustel. Võrreldes 2022. aasta septembriga langes ekspordihinnaindeks 1,0%.

Impordihinnaindeks kasvas septembris võrreldes augustiga 1,4%. Enim tõusid hinnad elektrienergial, põllumajandussaadustel ja naftatoodetel. Hinnad langesid enim puittoodetel, mööblil ja elektroonikaseadmetel. Võrreldes 2022. aasta sama kuuga langes impordihinnaindeks 2,9%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks