Baltimaade suurettevõtete seas läbi viidud uuringu tulemused, mille põhjal peab Eesti ärikeskkonda soodsaks kõigest iga neljas ettevõtja, mõjusid halva üllatusena ilmselt paljudele. Ütlen ausalt, minus ülevaates vastu vaadanud näitajad hämmeldust ei tekitanud, sest olen Reformierakonna juhitava valitsuse olematule majanduspoliitikale pikalt tähelepanu juhtinud. Neljapäeval avaldatud arvud vaid kinnitasid veendumust, et koalitsioon on ettevõtjad jätnud majandustormi kätte, ütles Jüri Ratas.

SEB uuringust nähtub, et Eesti suurettevõtete kindlustunne on viimase kümnendi madalaim. See on aastaga saanud suure hoobi: ärikeskkonda peab väga soodsaks või soodsaks vaid 25 protsenti Eesti suurfirmadest.

Nukraks teeb ka asjaolu, et Eesti ettevõtted on Läti ja Leedu omadega võrreldes oma tuleviku osas oluliselt pessimistlikumad. Lõunanaabrite suurettevõtetest peab majandusolusid väga soodsaks või soodsaks 39 protsenti, Leedus lausa 51 protsenti. See on valitsuse tegevusetuse otsene tagajärg, märkis Ratas.

Loe pikemalt ERR-i portaalist.