„Evergreen Capital on Eesti väike- ja keskmise suurusega ettevõtete finantseerimisega tegelenud viimased kümme aastat. Oleme selle ajaga teenindanud tuhandeid Eesti ettevõtteid, pakkudes neile kiiret ja paindlikku rahastamisvõimalust just siis, kui neil seda kõige rohkem vaja on,“ selgitas Evergreen Capitali juhatuse liige Kristjan Tolmats.

Näeme turul kasvavat nõudlust alternatiivsete finantseerimisvõimaluste järele ja soovime ka edaspidi olla olemas väikeettevõtjate jaoks, kes vastavad meie kriteeriumidele.

Kristjan Tolmats, Evergreen Capitali juhatuse liige

Praeguseks on Evergreen Capitalil välja kujunenud oma kindel kliendibaas ja -segment, kes firma teenuseid kasutavad ning kellele nad selliselt kõige rohkem väärtust suudavad luua. Käesoleva raha kaasamisega soovivad nad oma tegevust Eestis laiendada. „Näeme turul kasvavat nõudlust alternatiivsete finantseerimisvõimaluste järele ja soovime ka edaspidi olla olemas väikeettevõtjate jaoks, kes vastavad meie kriteeriumidele,“ märkis Tolmats.

Stabiilne tootlus atraktiivse intressimääraga

P2P-platvormid on muutunud investeerimismaailma loomulikuks osaks, kuhu nii era- kui ka institutsionaalsed investorid aktiivselt oma vahendeid investeerivad. Evergreen Capitali laenud P2P-platvormil Debitum sobivad investoritele, kes soovivad teenida oma investeeringutelt igakuist stabiilset tootlust atraktiivse intressimääraga. Tegemist on hea võimalusega investeerida ka väikeste summade kaupa, kuna minimaalne investeeritav summa on kümme eurot. Samas on rahastuskampaania piisavalt suur, et võtta vastu ka suuremaid summasid.

„Oleme Evergreen Capitalis klientide valimisel ja laenude väljastamisel küllaltki konservatiivsed ning meie jaoks on oluline, et iga laen meie portfellis oleks produktiivne.

See tähendab eelkõige, et laenud lähevad ettevõtmistesse, kus nendega ka midagi peale osatakse hakata. Selliselt loome majandusse lisaväärtust ja sama teevad ka meie investorid,“ sõnas Kristjan Tolmats.

Debitum pakub pea 15-protsendilisi intressimäärasid

Läti P2P-platvorm (peer to peer) Debitum on reguleeritud investeerimisplatvorm, millel on Läti Panga väljastatud tegevusluba. „See tähendab, et meie ettevõte ja investeerimiskampaaniad vastavad kõikidele nõuetele. Meid auditeeritakse regulaarselt,“ selgitas Debitumi juht ja kaasasutaja Henrijs Jansons.

Debitumi kaudu on võimlik investeerida vaid ärilaenudesse, mis on hea võimalus mitmekesistada investeeringuid P2P-maastikul. „See tähendab, et oleme sellele nišile spetsialiseerunud. Oleme äripartnerite kaasamisel professionaalne ja monitoorime neid regulaarselt. See on toonud meile väga head tulemused ehk nullprotsendilise maksejõuetuse määra viie aasta jooksul,“ rääkis Jansons.

Debitumi juht ja kaasasutaja Henrijs Jansons

11 kaitsemehhanismi investeeringute tagamiseks

Tema sõnul on Debitumil P2P-tööstuse üks laiemaid kaitsemehhanisme. Debitum kasutab investeeringute tagamiseks 11 kaitsemehhanismi. Kõik investeeringud on kaetud kindla tagatisega – materiaalse varaga, nagu tuntud partnerettevõtete arved, tulevased tulud jne.

Riskide ja tootluse tasakaal on üks kõrgemaid. Samas on riskid viidud miinimumini 11 kaitsemehhanismi abil. Teisalt on Debitumil väga konkurentsivõimelised intressimäärad (10–14,5% aastas), mis teeb nende pakkumised atraktiivseks.

Debitumi kaudu paigutavad investorid oma raha finantsinstrumentidesse, nagu ABS (varaga tagatud väärtpaberite portfell), mitte laenudesse. Seda pakuvad vaid vähesed platvormid, nagu Mintos ja Viainvest. Finantsinstrumentidesse investeerimine vähendab maksejõuetuse riski, kuna investor investeerib laenude kogumisse, mitte ainult ühte laenu.

Jansonsi sõnul võiksid Evergreen Capitali projekti investeerida kõik, kes soovivad toetada kohaliku ettevõtte kasvu. Evergreeni juhtimine ja tegevus on professionaalne. Ettevõte alustas tegevust kümme aastat tagasi ja on kasumlikult tegutsenud juba esimesest aastast saadik. See näitab ettevõtte stabiilsust ja garanteerib investeeringute turvalisuse.

„Praegu on Evergreeni uute investeerimisprogrammide intressimäärad vahemikus 12,75–13,75%. Lisaks on meil hetkel aktiivne cashback’i ehk tagasimakse kampaania, mis tähendab, et kõik investorid, kes investeerivad Evergreeni, saavad investeeritud vahenditelt 2% boonust. Praegu on õige aeg paigutada raha tootlikesse investeeringutesse ja anda kohalikule majandusele veel üks tõuge,“ selgitas Henrijs Jansons.

Jaga
Kommentaarid