„Kolmas kvartal möödus Punktid grupi jaoks jätkuvalt kasumisse liikumise suunas, mistõttu erinevad investeeringud olid peatatud. Töötasime kulude kärpimise ning hädavajalike töödega, lisaks viisime minmaalseks ka hulgimüügiga tegelemise, et hoida peamises fookuses platvormi stabiliseerimist,“ märkis Punktid Technologies juht Hannes Niid.

II ja III kvartali platvormi müükide vahe on väike. See näitab Niidi sõnul, et platvormi müügid on stabiliseerunud, sest kolmas kvartal on alati olnud madalhooaeg. „Juulikuus nägime täiendavat müükide langust, mis taastus septembris. Kahjuks ei ole näha sellist tõusu nagu eelnevatel aastatel septembrikuudes näinud oleme. Üheks suureks põhjuseks on inimeste langenud ostujõud nii Balti regioonis kui ka üle-euroopaliselt. Seda saame järeldada ka sellest, et kodulehe liiklus ei ole langenud ning septembris tõusis võrreldes augustiga ka ostude arv, kuid keskmise ostukorvi summa on vähenenud,“ ütles Niid.

Tavapärase agressiivse turunduse vähendamise tulemusel on ka meie käibenumbrid langenud sarnaselt eelmise kvartaliga. Samal ajal on tänu uuele platvormile ja parendatud SEO-le (kodulehele otsingumootori optimeerimine) kodulehe orgaaniline leitavus tõusnud, mis näitab, et meie nähtavus otsingumootorites on parem ja koduleht stabiilsem, ütles Niid.

Kolmanda kvartali lõpuks olime stabiliseerinud Punktid platvormi ning augustis ja septembris ei täheldanud me müüke takistavaid tegureid, ütles Niid. „Olemasolev arendustöö koos Punktid meeskonna ja peamise partneri Trinidad Wiseman OÜ-ga keskendub peamiselt back-end töödele ja sealsetele allesjäänud vigade parandusele. Kolmanda kvartali lõpuks lõpetasime koostöö ka ühe väiksema arenduspartneriga, kes ebaõnnestus neile määratud arendustöö lõpuleviimises, mistõttu olime sunnitud võtma üle ka nende töö, mis on finantsiline kahju Punktidele juba tasutud töö eest ja samas lisab täiendavat koormust meie meeskonnale,“ märkis juht.

Lisaks keerulisele ajale, lisandus Niidi sõnul kolmandal kvartalil veel täiendavaid probleeme läbi makseteenuse pakkuja Kevin EU, kes katab kõiki makseid läbi platvormi üle Euroopa ja kelle probleemide tõttu oli ettevõte sunnitud teenust osaliselt piirama. „Vastastikkusel kokkuleppel lõpetame ka koostöö senise makseteenuse pakkujaga Kevin EU. Alates novembrist katab Punktid platvormi Balti ja Soome makseid Montonio Finance OÜ. Tulenevalt makseteenuse erakorralisest vahetamisest ja asjaolust, et Montonio Finance OÜ ei kata erinevalt Kevin EU’st Saksa pankasid, lükkub Saksa turu avamine edasi seniks, kuniks leiame Saksa turu pankadele stabiilse partneri,“ märkis Niid.

Antud perioodi üleelamiseks ja likviidsuse hoidmiseks oli Hannes Niid sunnitud müüma täiendavalt aktsiaid ja saadud raha Punktid gruppi sisse laenama.

Alates 2023. aasta algusest on ettevõtte Punktid Technologies aktsia langenud 75% ning maksab 0,5 eurot. Ettevõtte turuväärtus on langenud 1,2 miljoni euroni.

Aastavõrdluses müügitulu oluline langus

Kolmandas kvartalis oli Punktid grupi müük kokku 379 000 eurot ja langes mulluse kolmanda kvartaliga võrreldes 35% (2022. a III kvartali müük oli 586 000 eurot). Sellest 256 000 eurot moodustas Punktide platvormi vahendusteenuse brutosumma, mis aastavõrdluses langes 47% võrra (2022. a III kvartali vahendusteenuse brutosumma oli 376 000 eurot).

Lisaks langes III kvartalis HVK Business OÜ hulgimüük 71% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga (2022. a III kvartali hulgimüük oli 209 000 eurot ja 2023. a III kvartali hulgimüük oli 122 000 eurot).