Ettevõtte Eesti ärijuhi Ingmar Roosi sõnul katsetas Lux Express Tallinna–Viljandi liini arendamisel kahe aastajooksul erinevaid variante, kuidas mugava bussi ja Tallinna kesklinna viivate ühendustega rongiga konkureerida.

„Kahjuks ei õnnestunud isegi hooajaliselt saavutada selliseid reisijate numbreid, mis liini teenindamise kulud oleks katnud,“ märkis Roos, kelle sõnul andsid reisijad samas teenusele väga positiivset tagasisidet.

Lux Expressi Tallinna–Viljandi liin oli kõikidel kuudel kahjumis. „Bussipileti hinna kergitamine ei oleks liini tulusust parandanud, sest käärid riigi toetatud rongipiletite hindadega oleks veelgi kasvanud,“ märkis Roos. Tema sõnul on rongipiletite hind hoitud kunstlikult allpool turupõhiselt kujunenud bussipileti hinda ja see on tinginud olukorra, kus Viljandi–Tallinna lõigult on kadunud viimaste aastatega 60 protsenti liinibusside väljumistest.

Hansa Bussiliinid plaanivad hinnatõusu

Konkurendi kadumisega on tõenäoliselt oodata hinnatõusu ka Hansa Bussiliinide bussides. „Loomulikult oleks tore, kui reisijate arv kasvaks, aga peame jätkuvalt arvestama rongiga, mida riik doteerib. Kindlasti vaatame üle piletihinnad,“ ütles Hansa Bussiliinide tegevjuht Andres Puskar.

Loe pikemalt Geeniuse portaalist.