AS APF Holdings teatas esmaspäeval, et Läti ja Baltimaade üks suuremaid pensionifonde, Citadele panga grupi kuuluva varahaldusettevõtte IPAS CBL Asset Management hallatav CBL Aktivais fond on väljendanud valmisolekut osta oluline osa APFi esmasest aktsiapakkumisest. Sellega kaasab APF endale institutsionaalse ankurinvestori.

Võttes arvesse Läti maaelu arendusteenistuse otsust 2 miljoni euro suuruse rahastuse eraldamiseks, IPO mahtu ja CBL Asset Management tehingu suurust, otsustas APF muuta IPO pakkumistingimusi: langetada aktsiate pakkumishinda 5,11 euroni ja pikendada märkimisperioodi 3. novembril 15.30-ni.

Uus aktsiahind rakendub võrdselt kõigile: nii juba aktsiaid märkinud investoritele kui ka uutele märkijatele. Investorid, kes on juba IPO käigus APFi aktsiaid märkinud, ei pea omalt poolt midagi tegema: nende märkimiskorraldused täietakse soovitud mahus uue hinnaga ja vabaks jääv raha tagastatakse nende kontole pärast aktsiate jaotuse lõpule viimist. Investorid, kes soovivad juba esitatud tehingud tühistada, saavad seda teha kuni 2. novembril kella 15.30ni.

„CBL Asset Management on üks juhtivaid pensionifonde meie piirkonnas. Tehing annab APFile uue ankur-investori, kes toob ettevõtte arengusse stabiilsust ja tugevdab ettevõtte positsiooni finantsturgudel. Suure pensionifondi olemasolu APFi aktsionäride ringis näitab meie partnerite jaoks usaldust ettevõtte kasvuplaanide ja juhtimise kvaliteedi vastu,“ ütles AS-i APF Holdings juhatuse esimees ja suurim aktsionär Jurijs Adamovičs. Ta tõi esile, et viimastel aastatel pole ükski pensionifond investeerinud märkimisväärseid summasid Läti esmastesse avalikesse pakkumistesse.

„APF Holdingsi IPO on üks haruldastest võimalustest investeerida pensionikapitali perspektiivikate Läti ettevõtete kasvu. Soovime, et see IPO oleks edukas, et Läti ettevõte saaks kasvada ning kohalik kapitaliturg areneks - sellise mõttega asusime selle tehingu korraldamise juurde. Samal ajal ei tohi unustada, et meie prioriteet pensionihaldurina on pensionifondis osalejate kasu - peame järgima ettevaatliku ja läbimõeldud halduri põhimõtteid. Hind, millega otsustasime IPO-s osaleda, võimaldab ettevõttel meelitada kapitali oma kasvuplaanide rahastamiseks ning samal ajal tagab atraktiivse tootluspotentsiaali valitsuse poolt rahastatud pensioniplaanile CBL Aktivais ning aktsiahinna kasvupotentsiaali, kui need plaanid teoks saavad,“ ütles IPAS CBL Asset Managementi investeeringute direktor ja pensioniplaani haldur Zigurds Vaikulis.

Kasvuplaanid

APF Holdings plaanib IPO käigus kaasatava investeeringu ja edasise pangafinantseerimise toel suurendada Eesti piirist 15 kilomeetri kaugusele jäävas Aluksne linnas asuvas farmis jätkusuutlike õrrekanamunade tootmist: ehitada olemasolevatele kolmele linnuhoonele juurde veel kaks kaasaegset linnuhoonet ning laienda tootmise tugistruktuuri mahutavust. Kaasaegsed õrrekanade pidamise linnuhooned tagavad kanadele parema heaolu, mis on tarbijate jaoks järjest olulisem valiku tegemise kriteerium nii Baltimaades kui kogu Euroopas. APF soovib suurendada 2025. aastaks munade tootmismahtu 60% (180 miljoni munani), kasvatada munakanade arvu (665 000-ni) ja müügitulu enam kui kaks korda (25 miljoni euroni).

APF pakub hetkel Eesti turul oma kaubamärgi Oluksne all õrrekanade mune Rimi kauplustes. Värvikas pakendis munade ostja saab kaasa boonuseid, mida kasutada mobiilimängus The Chick Game. Järk-järgult on kavas laiendada müügivõrku ka teistesse poekettidesse ja laiendada tooteportfelli.