Panasonic Corporationsi riskikapitali juhi Kunio Gohara sõnul kiirendab investeering nende eesmärke mugavama ja jätkusuutlikuma energiatarbimise saavutamisel, eriti arvestades energiakriisi ohte Euroopas.

Tegemist on fondi esimese investeeringuga Euroopa tehnoloogiaturul.

„Meil on hea meel teatada, et Panasonic Corporation on tunnustanud R8 Technologiesi poolt välja töötatud tehisintellekti lahendust ja valis meid strateegiliseks partneriks. Nende investeering kujutab endast olulist sammu edasi ning oleme põnevil, et saame teha koostööd jätkusuutlike, tehisintellektipõhiste hoonete juhtimise lahenduste arendamisel ja tarnimisel. Meie ühine eesmärk on edendada kliimaneutraalsust kinnisvarasektoris, toetades otsustavalt ülemaailmset üleminekut rohelisele energiale,“ selgitas R8Techi tegevjuht Siim Täkker.

R8techi tehisintellekt avaldab juba praegu märkimisväärset mõju, vähendades CO₂ heitkoguseid ülemaailmselt üle 52 000 tonni võrra.

Hoonete energiajuhtimissüsteemide turg kasvab aastatel 2022–2028 eeldatavasti üle 10% CAGR-i (compound annual growth rate ehk ühendatud aastane kasvumäär). Selle kasvu taga on taastuvenergia, näiteks päikese- ja tuuleenergia üha laialdasem kasutamine. Prognoositav turu suurus 2028. aastaks on ligi 10 miljardit USA dollarit.

2017. aastal Eestis asutatud ettevõtte R8Techi tarkvara Jenny analüüsib ja reguleerib ennetavalt kinnisvara kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmeid (HVAC). Neil on üle 3 miljoni ruutmeetri suurune kliendibaas üle kogu Euroopa.

Loe pikemalt siit.