Puumarketi juhi Toomas Tauki sõnul on suund laiendada kogu sortimendivalikut nii puitmaterjali-, kuid eelkõige üldehitusmaterjalide osas. „Oleme järk-järgult suurendanud oma tootevalikut kolmandiku võrra 11 000 artiklini. Puit- ja puitplaatmaterjalid jäävad endiselt kõige olulisemaks, aga kasvab muude ehitusmaterjalide osakaal kinnitusvahenditest kuni segudeni nii esindustes kui ka veebimüügis,“ rääkis Tauk.

„Suures plaanis läheneb Puumarket üldehitusmaterjalide tootevaliku poolest ehituskaubamajadele, aga ilma pildiraamide, krõpsude ja kokakoolata. Jääme teadlikult tõsisema ehitaja keskuseks ning ka esinduste kliendihaldurid on pikaajalise kogemuse ja professionaalse suunitlusega,“ rääkis Tauk.

„85% puumarketi ostjatest on elukutselised ehitajad, aga niiöelda tavaklientide osakaal on tänases majanduskeskkonnas kasvamas. Uute kinnisvaraarenduste maht on võrreldes viimaste aastatega oluliselt vähenenud, kuid Puurmarketi müüginumbrid näitavad siiski ostude arvu suurenemist. Puidu hinnalangusest tulenevalt on käive veidi väiksem, aga mahud on võrreldes mullusega kümme protsenti kasvanud peamiselt just eraklientide võrra,“ ütles Tauk.

Toomas Tauki sõnul algasid Puumarketi vanimas, Männiku esinduses oktoobri alguses ümberehitustööd, mis kestavad jaanuari lõpuni. „Täna on Männiku esindus küll klientidele avatud, kuid eks ehitustööd võivad natuke segada. Keskuses tulevad olulised muutused nii suuruse, sortimendi kui ka formaadi mõttes – näiteks kasvab oluliselt näidiste osa,“ ütles Tauk ja lisas, et üleval on ka uute poodide avamine.

1991. aastal asutatud Puumarketi 2022. aasta käive oli 45 miljonit eurot. Eesti kapitalil põhineval ettevõttel on viis keskust. Puumarketis töötab 90 inimest.