E-smaspäeva pakkumised kehtivad traditsiooniliselt 24 tundi. Kuigi esimesed ostud tehti juba 6. novembri esimestel minutitel, käis põhiline e-ostlemine kella kuuest hommikul kuni hilise õhtuni.

Kõige rohkem kaupu osteti E-smaspäeva õhtul kella seitsme ajal. Kõige enam läksid sel korral kaubaks kosmeetika ning ilu- ja tervisetooted. Populaarsed olid ka riided, arvutid ja muu tehnika.

„Huvitava nüansina näeme, et E-smaspäeva kampaania ajal on keskmine ostukorvi summa veidi väiksem kui tavapäevadel,“ kommenteeris Montonio Baltikumi regioonijuht Mark Erik Kink.

„Kui tavapärasel esmaspäeval küünib ostukorv juba 67 euro kanti, siis E-smaspäeval on küll tehingute maht 4 korda suurem, aga keskmine ostukorvi maht on langenud 62 euroni. Oma osa on siin kindlasti soodsamatel hindadel, aga see näitab ka, et E-smaspäeval ostetakse keskmisest veidi soodsamaid tooteid,“ selgitas Kink.

Suurem soodustus toob rohkem müüki

„Seni oleme alati märganud seda, et hästi läheb neil kauplejatel, kes pakuvad suuremat soodustust,“ lisas Kink. „Sel korral nägime lisaks tavapärastele 20-25% soodustustele ka oluliselt suuremaid allahindlusi. Näiteks KangaDzunglis olid kõik kangad lausa 75% soodsamad – vot see on juba hea diil!“

Eesti E-kaubanduse Liidu korraldatud E-smaspäev toimub Eestis neli korda aastas. Järgmine E-smaspäev leiab aset 11. märtsil.