„Tegemist on järjekordse sammuga Talleksi pikaajalises strateegias uuendada oma portfellis olev vananev kinnisvara järk-järgult kaasaegsega,“ sõnas Talleksi juhatuse liige Jaano Vink. „Väga heas asukohas paiknev kaasaegne kauplus aitab kindlasti elavdada kogu Mustamäe tee piirkonda. Lidliga on meil sõlmitud pikaajaline üürileping.“

Rajatav hoone saab olema 2-korruseline keskus suletud netopinnaga ca 5000m², millest kaupluse pinda on 1400m². Ettevalmistustööde käigus lammutati kinnistul esmalt amortiseerunud ja ajale jalgu jäänud ärihooned ning likvideeriti nõukogude ajast pärandiks saadud suuremahuline pinnasereostus. „Talleksi koguinvesteering projekti ületab 8 miljonit eurot. Ehituse finantseerimises osaleb Swedbank,“ märkis Vink.

„Uue kaupluse avamine loob Mustamäe elanikele rohkem võimalusi soodsa hinnaga igapäevaseid sisseoste teha. Kasvav konkurents aitab tallinlastel jahtuvas majanduskeskkonnas leida paremaid ja taskukohasemaid pakkumisi ja uus pood tähendab alati ka uusi töökohti,“ ütles Lidl Eesti kinnisvaraportfoolio valdkonna eest vastutav juhatuse liige Arūnas Dzikas.

Ehituse peatöövõtjaks on Ehitustrust Tallinn OÜ, mille juhatuse esimehe Kaido Somelari sõnul on tegemist väljakutseid pakkuva, kuid keerukal ajal tänuväärt tellimusega. „Lidl on oma kaupluste kontseptsiooni töötanud välja väga läbimõeldult ning eeldab hoonetelt pikaealisust ja kvaliteeti. Arvestades meie senist kogemust olen kindel, et Ehitustrust suudab seda tagada,“ ütles Somelar.

Kauplus ehitatakse keskkonnasäästlikult järgides rahvusvahelise EDGE ehitussertifikaadi nõudeid. Hoone on energiasäästlik ja kasutab ainult roheenergiat.