Sangaste lossi puhul on tegemist populaarse pulma- ja peokohaga ning Kinnisvara müüb kohtutäitur Oksana Kutšmei.

Kinnisvaraanalüütik Risto Vähi ütles Ehituslehele, et kuigi sedatüüpi kinnisvaral ei ole päriselt olemas turuhinda kui numbrivahemikku, mida saaks tüüpkorterile Mustamäel rakendada, siis peab lossi eest küsitavat hinda turuolukorda arvesse võttes pisut liiga kõrgeks.

Vähi hinnangul peaks hind jääma alla kahe miljoni, kuid ta lisab, et reeglina võtabki mõisa või lossi müük aastaid ning esialgsest hinnasoovist tullakse pisitasa allapoole. Loe lähemalt Ehituslehest.

Loss läks võlgade tõttu enampakkumisele esimest korda septembris, kuid tähtajaks, 7. novembriks pakkumisi tehtud ei olnud.

Laen kevadest saadik maksmata

Sangaste lossile on seatud kaks hüpoteeki – 300 000 eurot Maaelu Edendamise Sihtasutuse kasuks ja 250 000 eurot VPT Varad OÜ kasuks. Kui kinnisasi saab enampakkumisel müüdud, kustutatakse VPT Varad OÜ kasuks seatud hüpoteegikanne. Maaelu Edendamise Sihtasutuse kasuks seatud hüpoteek jääb aga kinnisasja koormama.

VPT Varad OÜ esindaja Rait Tillmann sõnas sügisel Delfi Ärilehele, et tegemist on ligi kaks aastat tagasi antud laenuga, mille detaile ei saa ta lepingu konfidentsiaalsuse tõttu avaldada. Siiski oli ta valmis kommenteerima, et laenusaaja ei ole vaatamata tagasimakse tähtaja edasilükkamisele täitnud lepingust tulenevaid kohustusi. „Laen on olnud kevadest tagasi maksmata,“ ütles ta.

„Oleme püüdnud leida erinevaid lahendusi, aga kahjuks olime lõpuks sunnitud pöörduma abisaamiseks kohtutäituri poole. Viimane kokkulepe oli, et kui 1. septembriks uue graafiku järgi tagasimakseid alustatud ei ole, siis alustatakse täitemenetluses kinnisasja enampakkumist. Seda kohtutäitur ka tegi,“ selgitas ta.

Lossi omanik otsib lahendusi

OÜ Sangaste Mõisa tegevjuht Triin Laks kinnitas, et neil tekkisid probleemid 250 000 euro suuruse eralaenu tagasimaksmisega. „Makseraskused on tekkinud koroonapiirangute tõttu ja eelmise aasta Eestis eriti erilise inflatsiooni- ja energiahindade tõusu tõttu. Samuti on ees ootamas veel maksuralli ja jätkuv hinnatõus,“ põhjendas Laks.

Ta lisas, et ettevõte proovib leida võimalusi ellu jääda ja edasi liikuda nii, et ka see olukord saab lahendatud. „Pankrotiohtu meil kaugeltki ei ole,“ kinnitas Laks ja lisas, et hotelli- ja ürituste kliendid saavad teenindatud. „Siinkohal meil tõrkeid ei ole.“