Luminori klienditeenuste juhi Kaspar Korki sõnul on hoiustajate jaoks praegu väga hea aeg. „Näeme oma klientide suuremat huvi just lühemaks perioodiks hoiustamisel. Inimestele on kogunenud sääste, aga väga pikaks ajaks neid hoiusele ei taheta panna, sest võibolla läheb praegustel heitlikel aegadel seda raha varsti vaja. Seepärast ongi lühiajalised hoiused aina populaarsemad,“ selgitas Kork.

Kork lisas, et raha hoiusele panemine on muutunud ka heaks alternatiiviks näiteks aktsiainvesteeringutele, kus võib tootlus olla pakutavast hoiusest nii suurem kui ka väiksem. „Neile, kes tahavad raha kasvatada ilma suurema riskita ja öösiti rahulikult magada, on hoius hea viis oma säästude paigutamiseks,“ kinnitas Kork.

5%-line hoiuseintress kehtib Luminori Black kaardi omanike poolt 21.11–21.12 avatud uutele tähtajalise hoiuse lepingutele, kus hoiuse maht jääb 3000–50 000 euro vahemikku inimese kohta. Hoiust saab avada tasuta internetipangas vaid eurodes.

Viimase aasta jooksul on hoiuseintressid Eesti pankades järjest kasvanud. Eesti Panga värske statistika kohaselt oli tänavu kolmandas kvartalis kuni aastase tähtajaga hoiuste intressimäär viimase 13 aasta kõrgeimal tasemel. Majapidamiste intressimäär oli 3,50% ja ettevõtete oma 3,42%. Üle aastase tähtajaga hoiuste intressimäärad olid vastavalt 4,30% ja 3,67%. Majapidamistelt kaasatud tähtajalistest hoiustest moodustasid kuni aastase tähtajaga hoiused 95%, ettevõtete puhul oli see suhtarv 97%.