Wise’i töökeskkonna projektijuhi Liis Reisneri sõnul vastab uus kontor Wise’i kasvava tiimi vajadustele ning toetab ettevõtte arengut nii Eestis kui ka globaalselt: „Oleme väga põnevil ja soovime luua Krulli kvartalisse tõeliselt uuendusliku ja kaasava keskkonna, mis toetab meie tööviise ning vastab tänapäeva töötaja soovidele ja vajadustele.“

Reisner lisab, et kuigi Wise’i tiimid tegutsevad kontoriüleselt ning ettevõtte 10 miljonit aktiivset klienti asuvad üle kogu maailma, on Wise’i juured kindlalt Eestis: „On tõeliselt uhke tunne, et saame ehitada Wise’i just siin ning aidata kaasa Eesti tehnoloogiasektori tuntusele terves maailmas.“

Invego juhi Kristjan-Thor Vähi sõnul on riigi ja eriti just Tallinna linna jaoks suurepärane uudis, et globaalse haardega Wise tugevdab oma kohalolekut Eestis veelgi ning rajab Krulli kvartalisse oma uue Tallinna kontori. „Invegole on usaldatud anda sellele otsusele täpne geograafiline mõõde ning rajada Wise’i uue kontori jaoks tipptasemel kaasaegne ja terviklik keskkond,“ kommenteeris Vähi, rõhutades, et kogu valmiva ärikvartali keskseteks märksõnadeks on lisaks innovatsioonile ja jätkusuutlikkusele ka Invegole omane arhitektuuriline ambitsioonikus.

Kunagise Franz Krulli masinatehase alale loodav ärikvartal paikneb Noblessneri, Volta kvartali ja Telliskivi loomelinnaku vahetus läheduses. Ala pärliks on põhjalikult renoveeritav ligi 30 000 m² üldpinnaga endine paekivist tööstushoone, sinna tuleb ka Wise’i kontor. Uude kvartalisse rajatakse ka kogu ala läbiv jalutustänav ning keskne pargiala. Arenduses pannakse suurt rõhku kergliiklusteede võrgustikule ning autovabale ligipääsetavusele. Kergliiklusvahendite, sh jalg- ja kastirataste, ning autode jaoks rajatakse kvartalisse maa-alune parkla.

Invego investeerib Volta ja Kopli tänava nurgal asuva ärikvartali rajamisse kokku 75 miljonit eurot. Kvartali teise etapi lahenduse autoriks on tipparhitekt Martin Aunin ja ehituse peatöövõtja on NOBE. Arendusprojekti lõplik valmimine on kavandatud 2025. aasta esimesse poolde.

Wise on globaalne tehnoloogiaettevõte, mis ehitab parimat viisi maailma raha liigutamiseks ja haldamiseks. Wise’i kontol saavad inimesed ning ettevõtted hoida raha enam kui 40 valuutas, teha rahvusvahelisi ülekandeid ja maksta välismaal. Ka suurettevõtted ja pangad kasutavad Wise’i tehnoloogiat ja piiriülest maksevõrgustikku, mis tulevikus võimaldab piirideta raha, kõigile ja kõikjal. Wise’i missioon on lihtsustada inimeste elu ja säästa nende raha.

Wise’i asutasid 2011. aastal Kristo Käärmann ja Taavet Hinrikus. Tegu on maailma ühe kiiremini kasvava kasumliku tehnoloogiaettevõttega, mis on noteeritud Londoni börsil.

Invego on Eesti juhtivaid kinnisvaraarendusega tegelevaid ettevõtteid, mis on Tallinnas ja selle lähiümbruses viimastel aastatel rajanud kokku üle 1100 kodu ning 20 000 m² äripindasid.