Kuhu sinu raha tegelikult kaob?

Tihti ei ole inimestel täit ülevaadet, kuhu nende raha igapäevaselt kaob. Kui aga kõik oma võetud kohustused paberile ritta seada, tuleb endalegi üllatusena, millele kõigele raha kulub.

Selleks, et oma kuludest hea ülevaade saada, pea ühe kuu jooksul arvet kõigi oma väljaminekute kohta. Vaata üle, millised kulud on vältimatud ja milliseid neist saad ehk koomale tõmmata. Eraldi koonda infot järelmaksude, laenude ja muude kohustuste kohta.

Näide: Triinul oli pidevalt enne kuu lõppu raha otsas. Esialgu pidas ta seda kallinenud toidupoe arvete süüks, sest sellest ju räägitakse palju. Kohustusi lähemalt uurides avastas ta, et autoliising, kaks aastat tagasi kodu remondiks võetud väikelaen, pesumasina järelmaks ja hiljutine uue telefoni järelmaks moodustasid kokku 550 eurot, mis oli ligi 40% tema kuupalgast.

Üks laen on parem kui mitu

Kui oled võtnud mitu erinevat väikelaenu või järelmaksu, võivad need ühel hetkel üle pea kuhjuda, sest uue väikese kohustuse juurdevõtmine ei tundu ülejõukäiv. Iga laen on aga finantskohustus, mis tuleb plaanipäraselt ka tagasi maksta. Et kohustusi oleks lihtsam tasuda, on teatud olukordades kasulik varasemalt võetud laenud omavahel kokku liita ja need koos refinantseerida.

Laenude refinantseerimisel võid lisaks mugavatele tagasimaksetele saavutada märgatava kokkuhoiu igakuistelt kohustustelt. Vormistades laenu ümber pikemale perioodile, on igakuine laenumakse väiksem. Pikaajalistel kinnisvara tagatisel laenudel on ka oluliselt soodsam intress, mis vähendab laenu kogukulukust. Nii jääb sul iga kuu raha üle ka muudeks ostudeks ja kõrvalepanemiseks. Sedasi käitudes on võimalik lubada endale näiteks igal aastal veidi erilisem lisapuhkus.

Triin küsis Hüpoteeklaenult pakkumise oma nelja laenukohustuse refinantseerimiseks. Talle tehti pakkumine, mille intress oli eelnevate kohustustega võrreldes märgatavalt soodsam. Tänu kinnisvara tagatisele sai ta laenud ümber vormistada seitsme aasta peale, mis tegi kuumaksed tema jaoks jõukohasemaks. Edaspidi tuleb tal igas kuus tasuda üks väiksem laenumakse, mitte neli erinevat.

Millal on õige aeg laenu refinantseerida?

Refinantseerimine on nutikaim viis oma rahaasjade korrastamiseks, et loobuda mitmest kõrge intressiga kohustusest. Millal seda aga kasulik teha on?

Refinantseerida tasub siis, kui:

  • oled võtnud ühe või mitu kallima intressiga laenu;

  • soovid oma igakuiseid maksekohustusi vähendada;

  • eelistad mugavust ja ühte laenu tagasimakset kuus;

  • sinu senine maksekäitumine on eeskujulik.

Millist kasu saad refinantseerimisel?

Refinantseerimine annab sulle järgmiseid eeliseid:

  • madalam intress ja laenude kogukulu;

  • väiksemas summas igakuine tagasimakse;

  • võimalusel vali pikem maksegraafik, mis vähendab koheselt igakuist kulu;

  • üksainus kuumakse.

Triin vormistas oma väikelaenud Hüpoteeklaenu abil üheks kinnisvara tagatisel laenuks. Sellega võidab Triin edaspidi 220 eurot kuus. Nüüd jääb tal iga kuu osa palgast alles, et see kõrvale panna ja talvel reisima minna. Koostöö Hüpoteeklaenuga sujus mugavalt ja kiirelt, kinnisvara hindamisega lisakulu ei kaasnenud.

Tee oma rahaasjad korda veel sel aastal

Aasta lõpp on parim aeg, et oma rahaasjad üle vaadata ja vajalikud muudatused ära vormistada. Nii saad esiteks uuele aastale kindlamalt ja rahulikuma südamega vastu minna. Teiseks oled juba lühikese aja järel võimeline oma järgmiseid plaane oluliselt paremas seisus ja rahatargemalt tegema.

Laenude refinantseerimise alustamiseks täida mugavalt Hüpoteeklaenu kodulehel laenutaotlus ja saa laenupakkumine ühe tööpäevaga.

Miks refinantseerida Hüpoteeklaenuga?

Laenuandjana pakume sulle personaalset lahendust, mis vastab sinu soovidele ja võimalustele. Laenuprotsess on professionaalne ja kiire teenus mõistliku hinnaga.

Hüpoteeklaen väljastab laenu kinnisvara tagatisel. Tänu kinnisvara tagatisele saame pakkuda rohkem paindlikkust tagasimaksmisel, pikemaid maksetähtaegu ja madalamaid intressimäärasid.

Küsi pakkumist juba täna

Refinantseerimine ei ole keeruline. Tingimuste sobivusel saad olemasolevad laenud ümber vormistada juba paari tööpäevaga. Kui soovid lisainfot refinantseerimise teemal, helista julgelt Hüpoteeklaenu lühinumbril 1203 või täida ära meie kontaktvorm.

Tähelepanu, Hüpoteeklaen AS pakub finantsteenuseid. Enne teenuse kasutamist tutvu tingimustega ja konsulteeri asjatundjaga! Krediidi kulukuse määr on 14,91% aastas järgmistel näidistingimustel: laenusumma 10 000 eurot; lepinguperiood 7 aastat, tagasimaksete arv 84, intress 9% + 6 kuu euribor* aastas, lepingutasu 300 eurot, laenu tagasimaksete summa 15256,32 eurot ja laenu kogusumma 15556,32 eurot. Laenuleping tagatakse hüpoteegiga ja laenu võtmisel tuleb sõlmida tagatisvara kindlustusleping. Määras ei ole arvestatud tagatise seadmise ega kindlustamisega seotud kulusid.

*07.09.2023 on euribor 3,938%.

Jaga
Kommentaarid