Martin Matsberg Kinnisvara24 portaalist annab nõu, kuidas laiendada sobiva üürniku leidmise võimalusi, hoides samal ajal oma kinnisvara heas seisukorras.

Leidke viise otsingus väljatulemiseks

Enamik üürikodude huvilisi otsib uut kodu kinnisvaraportaalides. Peale piirkonna, tubade arvu ja hinna saab otsingut teha erinevate märksõnade abil. Üks märksõna, mis aitab portaalis eristuda ja jõuda väga konkreetse sihtrühmani, on „lemmikloomad lubatud“.

„Seda märksõna lisatakse vaid 2,5 protsendile kõikidest üürikuulutustest, kuigi omanikega suheldes oleme teada saanud, et lemmikloomi lubatakse tegelikult rohkematesse korteritesse. Otsingus eristumiseks tasub see kindlasti ka kuulutuses ära märkida,“ tõi Matsberg välja.

Kui lisada lemmikuid lubav märge juba kuulutust portaali sisestades, jõutakse kiiremini huviliseni ja võrreldes teiste pakkujatega saavutatakse konkurentsieelis. Korteriomanikud, kes „lemmikloomad lubatud“ funktsiooni kasutavad, jõuavad üsna kiiresti tehingusse.

Tutvuge üürniku lemmikloomaga

Paljud kinnisvaraomanikud pelgavad loomaga üürnikke, kuna kardetakse kinnisvara seisukorra halvenemist, lisakulusid ja sekeldusi naabritega. Ometi on eestlased suured looduse- ja loomasõbrad ning enamike inimeste jaoks on hästi käituvad lemmikud pigem teretulnud.

„Kui kinnisvara omanik pole loomade vastu, aga pelgab probleeme ja kahjusid, tuleks veenduda, et üürniku lemmikloom käitub hästi. Näiteks saab paluda üürikodust huvitatud inimestel korterit vaatama tulles lemmikloom kaasa võtta. Samuti võib julgelt küsida eelmise üürikorteri omanike kontakte, et küsida neilt tagasisidet,“ soovitas Martin Matsberg.

Leidke vastutustundlik loomaomanik

Iga loomaomanik teab, et oma lemmiku eest hoolitsemine nõuab kohusetunnet. „Kui vastutad looma eest, pead olema kohusetundlik, kannatlik ja võtma vastutuse enda kõrval veel kellegi teise eest,“ on Matsberg veendunud.

„Kui näete hästi hoolitsetud koera või kassi, kellel on hea suhe omanikuga, ei saa sellest veel kohe järeldusi teha, et loom käitub esinduslikult ka siis, kui pererahvast pole silmapiiril või kui loom on stressis, kuid järeldusi omaniku kohusetunde osas saate ometi teha,“ lisas ta.

Küsige lemmiku CV-d

„See võib tunduda naljakas, aga osadel moodsa aja lemmikloomadel on lisaks Instagramikontole ka CV,“ rääkis Matsberg. Üürileandja jaoks on see väga praktiline – see kokkuvõttev info annab lemmikust parema ülevaate. Matsbergi sõnul lisatakse lemmiklooma CV-sse info koera tõu, omaduste, koolituste ja näitusetulemuste kohta ning loomaarsti tõendid. Lisada võib ka pildi ja lemmiktegevused. Üürikorterit otsides oleks hea tuua välja ka eelmise üürikodu omaniku soovitus.

Põhjalik ülevaade lemmikloomast annab üürileandjale kindlustunde, et lemmikloom peab ennast viisakalt üleval. „Samuti näete ära omaniku käitumise – kui ta ei soovi lemmiklooma info kokkupanemisega vaeva näha, pole ta ilmselt ka teie kinnisvarast väga huvitatud,“ arvas Matsberg.

Kaitske end lisakulude eest

Isegi kui olete lugenud lemmiklooma CV-d, kohtunud loomakesega ja looma omanikud tunduvad vastutustundlikud inimesed, võib lemmiklooma lubamine tähendada üürileandjale lisakulusid. Nende kulude katmiseks tasub vormistada kodukindlustus, mis katab ka lemmiklooma põhjustatud kulud.

„Samuti võite üürnikega kokku leppida tagatisraha või igakuise lemmikloomatasu, mida kasutada koristuskulude katteks, mis lemmiklooma pidamisega paratamatult kaasnevad,“ soovitas Matsberg.