Plussis oli vaid neli aktsiat, millest enim tõusis Silvano Fashion Group (+4,59%). Sealjuures ulatus Silvano kauplemiskäive ligi 100 000 euroni. Viimase aasta jooksul on vaid kolmel kauplemispäeval kaubeldud suuremas summas kui tänane 97 086 eurot.

Langejate nimistu oli pikem, kui üksteist aktsiat oli punases, sh neist neli langes rohkem kui protsendi. Enim langesid Pro Kapital (-2,66%), Tallink Grupp (-1,59%), Tallinna Sadam (-1,06%) ja Coop Pank (-1,05%).

Päeva tähtsaimaks uudiseks oli see, et Infortari IPO sai alguse: märkimisperiood kestab 7. detsembrini. Aktsiate märkimishinnaks on 26-32 eurot, raha soovitakse kaasata kuni 63 miljonit eurot. Kristi Saare hinnangu kohta saab täpsemalt lugeda siit, Trigoni arvamuse kohta siit ning Infortari IPO numbritesse sissevaate kohta saab lugeda siit.

Mis veel toimus?

  • Homme algab teinegi pakkumine: Inbank soovib võlakirjaemissiooni kaudu kaasata kuus miljonit eurot, võimaluse korral suurendatakse pakkumist kaheteist miljoni euroni. Intressiks pakub pank 9%. Tegu on allutatud võlakirjadega.

  • Leedu reisifirma Novaturas raporteeris kolmanda kvartali tulemustest, näidates jätkuvalt tugevaid tulemusi. Kvartali müügitulu oli 64,3 miljonit eurot (+1%), EBITDA 2,3 miljonit eurot (+7,5%) ning puhaskasum 1,6 miljonit eurot (-16,2%). Aasta eesmärk jäi selle juures samaks: teenida 6-8 miljonit eurot EBITDA-d ja 4-6 miljonit eurot puhaskasumit. Üheksa kuu peale on EBITDA 7,9 miljonit eurot ja puhaskasum 6,4 miljonit eurot, aga viimane kvartal on eelduslikult nõrgem, mida mõjutab palju ka Iisraelis toimuv. Kui nii edasi läheb, võib Novaturaselt oodata enam kui 10% dividenditootlust, küündides praegust hinda arvestades parimal juhul isegi 20% lähedale. See sõltub viimase kvartali tulemustest ja mil määral reisifirma soovib omanikutulu välja maksta: Novaturase dividendipoliitika kohaselt makstakse välja 70-80% kasumist, kuid seda juhul kui majanduslik olukord seda lubab. Dividend ei ole seega garanteeritud.

  • Alternatiivbörsil First North noteeritud autotööstuse tarkvaraettevõte Modera hakkab Nissan Nordic Europe’ile pakkuma uuenduslikku digilahendust, mis aitab autotootjal Rootsis uut ärimudelit juurutada.

  • Tallinna Sadama tütarettevõtte TS Laevad nõukogu pikendas juhatuse esimehe Indrek Randveeri lepingut kolmeks aastaks alates 04.01.2024. Indrek Randveer on olnud TS Laevade juht alates 2021. aasta jaanuarist.

Euroopa börsid on täna üldjoontes punased. Sakslaste DAX indeks on langenud 0,1%, brittide FTSE 100 0,2%, prantslaste CAC 40 0,5% ja Põhjamaade OMX Nordic 40 1,3%. Viimast indeksit on näiteks alla vedanud tuuleenergiafirma Ørsted (-3,1%) ja ravimifirma Novo Nordisk (-2,7%).

USA-s on jätkuvalt valitsemas rahulikud meeleolud, mida kinnitab ka asjaolu, et volatiilsusindeks VIX on jõudnud oma viimaste aastate põhjade lähedale, olles 12,8 punkti juures. Dow Jones on esimese pooltunni järel samas kohas, kus eile börsipäeva lõpetas, S&P 500 on langenud 0,1% ja Nasdaq Composite on 0,2% punases.