Kinnisvaraarendusettevõte Pirita tee Kinnisvara OÜ sõlmis tänavu suvel KRC Ehitusega 20 miljoni euro suuruse lepingu Tallinnas Pirita teel asuva Laferme kompleksi ajaloolise hoone rekonstrueerimiseks ja selle juurde uusehitusena moodsa hoone rajamiseks.

Laferme ajalooline osa renoveeritakse täielikult ning sellele lisandub modernne, lähiümbruse hoonetega harmooniliselt sobituv juurdeehitus. “Tegu on kõigile tallinlastele teada-tuntud väärika asukohaga Pirita tee ääres Lauluväljaku ja Lillepaviljoni vahel. Viimase kümnendi jooksul on piirkonda rajatud mitu kinnisvaraturul väga kõrgelt hinnatud ja populaarset uut elumaja,“ rääkis hoone müügikorraldusega tegeleva LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.

Lafermes tuleb kokku 64 külaliskorterit ja 8 äripinda. Korterid on eri suurustes 1-5toalised, mille üldpind on 37-204 ruutmeetrit. Hoones on kõrged laed ja oma päikeseelektrijaam. Saksingu hinnangul on tegu lähiaastate ühe atraktiivseima projektiga Tallinna kinnisvaraturul. Nimelt on Laferme majas Tallinna kõige kallim müügis olev korter pinnaga 257 m2, hind on sellel ca 2 miljonit eurot.

Pirita tee Kinnisvara OÜ kuulub Hans H. Luigele, kes on Delfi Meedia emafirma Ekspress Grupi suuromanik