„Baltikumi jätkusuutlikkuse auhinna sündmus annab võimaluse luua kontakte, koos lahendusi leida ja teineteisest inspireeruda. Kohalikke ettevõtmisi me ju enamasti ikka teame, kuid väga põnev oli näha, mida teistes riikides tehakse. Kuna Rimile on vastutustundlik ja jätkusuutlik ettevõtlus olulised, on meil sündmuse ellukutsujana hea meel näha, kuidas Balti regioonis juba on head lahendused ja tahe nii koostööks kui positiivseteks muudatusteks,“ kommenteerib Rimi Eesti vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats. Rimi on ka üks sündmuse suurtoetaja.

Tänavu esitati auhinnale üle 200 avalduse, igast riigist laekus võrdne arv taotlusi.

„On näha, et kliimatehnoloogiad ja jätkusuutlikud uuendused on Baltikumi ettevõtetel iga päev laual ning meie piirkond võib julgelt lugeda end jätkusuutlikkuse teerajajate hulka. Hindame kõrgelt iga ettevõtet, mis jagab oma kogemusi ja suudab teisi inspireerida. Kogu sündmuse eesmärk on tõsta esile uuenduste rolli jätkusuutliku ja rohelisema tuleviku loomisel,“ tutvustab Helve partner ja Baltic Sustainability Awards’i korraldaja Marija Ručevska.

Rahvusvahelisse žüriisse kuulus 52 esindajat erinevatest sektoritest, sealhulgas äri-, valitsusvälistest ja keskkonnaorganisatsioonidest. Taotluste hindamisel ja finalistide valimisel lähtuti Ernst & Young poolt välja töötatud metodoloogiast. Rimi esindas sel aastal žüriis Katrin Bats, Rimi Eesti vastutustundlikkuse juht.

Igas alamkategoorias tõsteti esile kolm finalisti, kelle saavutusi säästva ja keskkonnasõbraliku tegevuse edendamisel tutvustati 7. detsembril toimunud auhinnatseremoonial. Eestlastest olid finalistide seas 10 ettevõtet: CompAct (innustab inimesi tööjuures jätkusuutlikuid valikuid tegema), Kwota (tegeleb materjalitootmise süsinikujalajälje vähendamisega), Ringo Eco (korduskasutatavad nõud), FudLoop (toidukapp), The Rewear Company (lasteriiete rentimise platvorm), Solarstone (päikesepaneelid, mis paistavad välja nagu tavaline katus), Impact Day (jätkusuutliku maailmavaate suursündmus), R8 Technologies (tarkvara hoonete kliimakontrolliks), Bikeep (nutikad rattahoidlad).

Muutuste saadikute tiitlile kandideeris Uuskasutuskeskuse endine juht Diana Paakspuu, DPD tegevjuht Remo Kirss ja Ecolife veebikeskkonna asutaja Sander Tamm.

VÕITJAD:

Kliima uuendused

Läti: Puroceans Technology pälvis auhinna õhumullitehnoloogia eest, mis puhastab tõhusalt merepõhjast nafta- ja plastijäätmeid. Žürii kiitis nende uuenduslikku lähenemist merereostusele.

Ringmajandus

Eesti: Ringo Eco võitis korduskasutatavate pakendite revolutsioonilise mudeli eest, rõhutades kasutus-, kogumis-, pesemis- ja taaskasutustsüklit, mis tähistab olulist sammu jäätmevaba tuleviku suunas.

Taastuvenergia tehnoloogiad

Leedu: PVcase UAB pälvis tunnustuse oma AutoCADi pistikprogrammi eest, mis automatiseerib kommunaalteenuste mastaabis päikeseenergiaprojektide kavandamist, lihtsustades päikeseenergia kasutuselevõttu.

Sotsiaalsed algatused

Läti: AS High Voltage Network (Augstsprieguma tīkls) pälvis auhinna oma rolli eest Ukraina energiataristu parandamisel, luues pretsedendi säästvatele ja ühistele jõupingutustele põhineva energiataristu arendamisel.

Tulevikuks valmis linnaarendus

Eesti: R8 Technologies eesotsas Klaus Ekiga võitis inimkeskse tehisintellekti lahenduse eest kliimaneutraalsuse kinnisvara valdkonnas, mis näitab märkimisväärset potentsiaali energiasäästu ja süsinikuheite vähendamise vallas.

Jätkusuutlikkuse saadikud

Läti: Jana Trapāne pälvis tunnustuse andmepõhise jätkusuutlikkuse propageerimise eest ettevõtluses ning ESG kriteeriumide edendamise eest riskijuhtimises ja otsuste tegemises.

Leedu: Paulius Chockevičius sai auhinna linnamesinduse ja bioloogilise mitmekesisuse edendamise eest.

Eesti: Remo Kirssi tunnustati algatuste eest, mis julgustab ettevõtetes nihkuma jätkusuutliku tegevuse ja mõtteviisi muutmise suunas.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena