Bigbanki Eesti juhi Jonna Pechteri täitus detsembris prognoos, mille kohaselt koduostjate viimase paari kuu kõrge laenude taotlemise aktiivsus otsis tehinguteks õiget hetke. „Pärast väikest hoovõttu oli tegemist korraliku „lõikuskuuga“. Lisaks oli terendava käibemaksutõusu eel tehingusse jõudmine just uute korterite puhul selgelt nii arendajate kui ostjate ühine huvi, mis väljendus ka täiendavates soodustustes ja kiires lepingusse liikumises,“ selgitas Jonna Pechter detsembris toimunut.

„Aasta lõpp on paljude silmis sümboolne aeg oluliste otsuste tegemiseks ja nii on detsember mitmel varasemalgi aastal olnud väga tehinguterohke. Samas täpselt aasta tagasi oli tegemist just eriti kehva kuuga, mil Euribor oli juba ära teinud kiire tõusu, kuid kinnisvarahinnad olid endiselt tipus ja inimesed uue olukorraga veel harjunud ei olnud,“ meenutas Pechter, miks sel korral aasta varasemaga võrreldes pea kaks korda rohkem tehinguid tehti.

Laenutaotlusi esitati detsembris ligikaudu viiendiku võrra vähem, mis on pühadeperioodil pigem tavapärane trend. „Inimeste ostuhuvi ja tehingujulgus on kogu sügise kasvanud, aga samas on mingist üldisest uuest tõusust veel vara rääkida,“ kommenteeris Jonna Pechter turul valitsevaid meeleolusid.

Bigbanki juhi sõnul võib inimesi küll veidi ettevaatlikumaks muuta viimase kuu jooksul mitmete analüütikute suust kõlanud hoiatus Eesti majanduse kehvadest väljavaadetest alanud aastal, kuid uue kodu ostmise plaane selle pärast veel pooleli ei jäeta. „Levinud arusaama järgi võib investeeringuteks olla häid ja halbu aegu, aga päris oma kodu ostmiseks on alati õige aeg,“ võttis Pechter teema kokku optimistlikult.