„Sarnaselt kinnisvara ostu-müügi turuga on ka kallimate korterite üüriturg olnud surve all. Võin tuua ridamisi näiteid 800–900-eurose kuuüüriga korteritest, mille eest veel aasta eest küsiti sadakond eurot rohkem,“ kirjeldas Martin Vahter, kelle sõnul ei ole Tallinna üürituru kohta olemas küll mingit ühtset registrit, kuid üldised trendid joonistuvad siiski välja.

„Oma rolli on viimastel kuudel mänginud külm talv ja sellega kaasnevad kõrged kommunaalkulud. Kui neli-viis aastat tagasi ei pööranud üürnik kommunaalkuludele erilist tähelepanu, siis täna on kõik õppinud ka neisse numbritesse süvenema,“ lisas ta.

Odavamad korterid lähevad kui soojad saiad

Vahteri sõnul on üüriinvestorid kallimates uusarendustes võtnud raha teenimise asemel sisse kahjude minimeerimise positsiooni. „Hiljuti jäi silma kuulutus, kus pakuti Kalaranna kvartalis ruumikat kahetoalist korterit koos sooja garaaži ja panipaigaga vaid 800 euro eest kuus, kuigi äriplaan eeldaks tuhandet või rohkematki eurot kuus. Standardoludes on sellise korteri laenumakse ilmselgelt kõrgem,“ rääkis Vahter.

Samas on temal sõnul nõudlus jätkuvalt suhteliselt suur turu soodsamas otsas. „Sellised 400–500-eurose üüriga heas korras vanemad korterid lähevad endiselt suhteliselt ruttu pärast kuulutuse avaldamist kaubaks,“ kinnitas Vahter.