KIKi energeetikavaldkonna projektikoordinaatori Kristjan Kalda sõnul saavad ettevõtted toetust taotleda nii soojus- kui elektrienergia salvestite rajamiseks. „Varem on KIK toetanud üheksa energiasalvestuse katseprojekti elluviimist, millega rajatakse kaks soojussalvestit ja seitse päikese- ja/või tuuleenergia salvestit. Nüüd saame anda hoogu veel mitmele projektile, mis aitavad parandada kaugkütte- ja elektrisüsteemide tõhusust ja vähendada fossiilsete kütuste kasutust,“ lisab Kalda.

Toetust antakse taastuvenergiast toodetud soojuse või elektri energiasalvestusseadme projekteerimiseks ja rajamiseks ning sellega seotud tegevusteks. Toetust saab taotleda Eesti äriühing, kes omab taastuvenergia tootmisüksust ja kellel pole seadusega keelatud energiasalvestusseadme omamine või opereerimine.

Jagatakse ligi viis miljonit eurot

Taotlusvooru eelarve on 4 827 783 eurot, sealhulgas soojusenergia salvestusseadmete rajamiseks kuni 2 640 000 eurot ja elektrienergia salvestusseadmete rajamiseks kuni 2 187 783 eurot. Toetuse maksimumsuurus elektri energiasalvestusvõimsuse iga megavati kohta on 360 000 eurot käibemaksuta ja soojuse energiasalvestusmahu iga 1000 kuupmeetri kohta 220 000 eurot käibemaksuta.

Taotlusi saab esitada e-toetuse keskkonnas alates 18. jaanuarist. Taotlused rahuldatakse nende laekumise järjekorras ja taotlusi võetakse vastu kuni taotlusvooru eelarve ammendumiseni või kuni 30. aprillini 2024 kella 17-ni. Taotlusvooru infopäev toimub 30. jaanuaril kell 10.00 veebi teel.

Toetusraha tuleb taaste- ja vastupidavusrahastust, toetuse töötas välja kliimaministeerium koos keskkonnainvesteeringute keskusega.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena