Põlva- ja Võrumaa avalikel maakonnaliinidel muutub pilet tasuliseks alates 1. aprillist seoses uue vedaja tulekuga. Maakonna bussiliinidel, kus on olnud sõit tasuline, jätkub ka edaspidi tasuline sõit.

Üksikpilet maksab 1,50 eurot, kui kasutada e-piletit ehk sõidukaarti või Ühiskaarti, millele on eelnevalt raha laaditud. Bussijuhilt ostes on sama pileti hind 2 eurot. Bussijuhilt saab pileti osta kõikjal sularahas ning mõnel pool ka pangakaardiga. Kuupileti ehk 30 päeva pileti hind on 25 eurot.

„Pileteid saab osta ja raha sõidukaardile kanda veebikeskkonnas pilet.ee. Samasse tuleb ka info selle kohta, millistest piletimüügipunktidest saab pileteid soetada. Näiteks saab sõidupileteid osta ja isikustada Selveri poodide infoletis. Pileteid on võimalik osta ka bussijuhilt ja teistelt edasimüüjatelt,“ selgitas Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi ühistranspordi osakonna juhataja Andres Ruubas.

Tasuta saavad maakonna bussiliinidel endiselt sõita kuni 19-aastased (k.a) ja 63-aastased (k.a) ning vanemad inimesed, puudega isikud ning osalise ja puuduva töövõimega isikud.

Sõidusoodustuse saamiseks tuleb soodustusele kvalifitseerujal sõidukaart isikustada ja vajadusel kanda sellele ka sõidusoodustuse liik ning kanda bussi sisenedes kaasas tasuta sõidu õigust tõendavat dokumenti.

Täpsem info ja selgitused piletite ja soodustuste kohta on kirjas Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi veebilehel.