Hingega asja juures

Ei ole kahtlustki, et JJ-Streeti edu võti seisneb inimestes, kes kooli tegemisi veavad ja neisse usuvad. Kui Joel Juht 2003. aastal tantsukooli asutas, ei olnud tal peaaegu midagi peale visiooni ja unistuse. Ajapikku leidis ta enda kõrvale aga inimesed, kes, nagu temagi, uskusid, et tänavatantsul on kindel koht Eesti kultuurimaastikul.

Praeguseks õpetatakse noori tervelt 30 paigas üle Eesti ja nende tegemisi on tunnustanud ka vabariigi president. See kõik on võimalikuks saanud tänu aastatepikkusele pühendumisele. „Meie organisatsioonis on kõik inimesed sellele kaasa aidanud. Nii need, kes on olnud, kui ka need, kes on täna,“ selgitab Lenel.

Tõestus sellest, et JJ-Streetis inimesi tõesti hoitakse ja väärtustatakse annab ka see, et treenerid on kasvanud välja nendestsamadest noortest, kes tantsukooli alguses ise treeningutele tulid. See näitab selgelt, et inimestele on loodud võimalused saavutada seda, mida nad ise soovivad.

Head eeskujud noortele

Tantsimine on JJ-Streetis rohkem kui lihtsalt käte ja jalgade liigutamine. Koos tegutsetakse ühiste väärtuste alusel, milleks on ennekõike ausus, hoolivus, viisakus, vastastikune usaldus ning lojaalsus. „Me püüame õpetada inimesi mõtlema ja tegutsema suuremalt ning suunata noori liikumise ja tervisliku eluviisi suunas. Meie noored algatavad projekte, korraldavad üritusi ja panustavad heategevusse. Oleme korraldanud tasuta õpihuvi- ja keeleõppelaagreid, loonud positiivse kogukondliku algatuse Eesti Suurim Süda ja suutnud tarkusepäeva puhul isegi koolidirektorid hiphoppi tantsima panna. Meie põhimõtted on meile olulised.“

JJ-Street Tantsukooli eestvedamisel toimub 11. veebruaril kolmandat aastat järjest positiivne kogukonna algatus Eesti Suurim Süda, kus inimesed saavad oma kodukandi rahvaga moodustada suuri südameid

Eesmärk on viia noori oma mugavustsoonist välja ja anda head eeskuju. „Meie tiim on võtnud osa Haanja sajakilomeetrisest ultrajooksust ja läbinud koos Võhandu aerutamismaratoni ning tantsukoolis on välja kujunenud sportlike aktivistide grupp. Nad käivad igapäevaselt lisaks saalis tantsimisele veel jooksmas, sportimas ja võtavad osa ka rahvaspordisündmustest,“ räägib Lenel.

Ka tants on sport

Just kambavaim on see, mis aitab: „Kui treenerid ja organisatsiooni juhtkond annavad eeskuju ning seda tehakse ühiselt tervislikus ja lõbusas võtmes, siis inimesed tahavad koos olla. Ega kogukonnatunnet kellelegi peale sundida saa, see peab tulema loomulikult.“

Kuivõrd tänavu jõuab breiktants esimest korda olümpiale, siis tantsusport on olnud JJ-Streetis fookuses juba pikemalt. Tantsukool pingutab selle nimel, et tänavatants oleks aina tõsiseltvõetavam ja hinnatum ala Eestis. „Näeme, et tänavatants on samamoodi spordiala nagu jooksmine või suusatamine, mille jaoks tuleb näha vaeva ja teha tööd. Üha raskemaks läheb treenerite töö noortega, aga meil jagub jätkamiseks endiselt usku ja positiivsust,“ sõnab Lenel.

Tantsukooli JJ-Street asutaja Joel Juhti kommentaar:

„Alustasin 20 aastat tagasi ja tänaseni imestan, et inimesed üldse toona trenni tulid. Siis olin veel poiss tänavalt, hiphop oli roppuseid täis ja ühiskond ei toetanud seda elustiili kuidagi. Aga inimesed tulid ja jäid. Praeguseks olen juba umbes kaheksa aastat treeneriametist taandunud. Kuigi ma armastan tantsimist üle kõige, siis ei saa ma enam saalis inimesi õpetada nii nagu sooviksin. Kuna minu vanusevahe noortega on üsna suur, siis ma lihtsalt ei saa olla mina ise. Põlvkondade erinevus on märgatav ja noored väga tundlikud, seega on keeruline neid tipptegijateks ette valmistada. Nüüd saab minu käe all õppida pigem eratreeningute vormis, mida teen suurima rõõmuga. Kuulun ka Põhja-Harju Koostöökogu juhatusse ja aitan edendada maaelu. See ei tähenda, et ma ei tantsiks. Elu ongi üks suur tants.“

Koostööpartnerid JJ-Streetist:

  • Auris Rätsep, Grillfesti korraldaja: „Teen JJ-Streetiga koostööd juba 2004. aastast. Kohe alguses oli selge, et tegemist ei ole pelgalt Joel Juhi visiooni ja missiooniga, vaid millegi palju suurema kui pelgalt tantsukooliga. JJ-Street on elustiililiikumine, mis juhib noori moodsate meetoditega neile arusaadavas keeles ja vormis selliste tegevuste juurde, mis võimaldab igaühel avastada endas talent ning seda väljendada, tundes samal ajal kuuluvustunnet ja seeläbi hoiduda tühisest hängimisest. Kuna ma olen tõesti 20 aasta jooksul selle organisatsiooni arengut ja tegemisi saanud kõrvalt jälgida ja läbi erinevate koostööprojektide on olnud au olla protsessist osa, siis teen üleskutse ka teistele omavalitsustele ja ettevõtetele.Kui meie noorte tulevik läheb teile korda, siis kõik, kellel pädevust ja võimalusi on – toetage selle tantsukooli tegevust ja projekte, sest need on reaalsetele tulemustele orienteeritud.“

  • Erik Naissaar, Pärnumaal asuva Striidikooli asutaja, Eesti Kalisteenika ja Tänavaspordi Liidu president ning spordifestivali Kevad Battles peakorraldaja: „Iga sündmuskorraldaja suur rõõm on, kui leidub organisatsioone, kes on hakkajad käima oma ruumidest väljas esinemas. Samuti on lapsevanemal hea meel näha aktiivset organisatsiooni. Eriti JJ-Streeti puhul näen, et etteasteid tehes on esindatud ka miimika ja silmis paistab kirg ning artistid siiralt soovivad anda oma etteastest maksimumi. Mul on tuttavaid nii Pärnust kui ka mujalt linnadest, kelle lapsed käivad selles organisatsioonis, ning siirast heakskiitu väärib ka kiire ja operatiivne kommunikatsioon ning abivalmidus ka väljaspool tööaega. Tahan tunnustada seda, et treeningutel ei tegeleta ainult füüsilise, vaid ka vaimse tervisega. Tänapäeval on see teadagi väga oluline teema.“

JJ-Street ootab aasta esimesel poolel kõiki huvilisi treeningutega liituma.

Rohkem infot leiab kodulehelt www.jjstreet.ee ja sotsiaalmeediakanalitest:

Jaga
Kommentaarid