Notamare Shipping Company Limited kuulub Bridgemans Floatel LP/Bridgemans Services Group Ltd kontserni, kellele kruiisilaev Isabelle on välja prahitud alates 1. juulist 2023. Prahtimisleping sõlmiti võimalusega laev välja osta.

Laeva eest saadud hinda Tallink ei avaldanud, kuid nentis, et müük mõjub tänavustele majandustulemustele positiivselt. Kõigi ettevõtte omanduses oleva 14 laeva bilansiliseks väärtuseks hindas Tallink 2022. aasta lõpus 1,288 miljardit eurot. 2013. aastal ostis Tallink Isabelle’i hinnaga 30 miljonit eurot.

Läti lipu all opereerinud Isabelle, mis seilas pandeemiaeelsel ajal ettevõtte Riia-Stockholmi liinil, on alates 1. juulist 2023 prahitud ettevõttele Bridgemans Floatel Limited Partnership ning laev lahkus Tallinnast Kanadasse 2023. aasta detsembris pärast ümberehitustöid, kirjutab Tallink pressiteate vahendusel.

Isabelle jõudis Kanadasse 2024. aasta jaanuari alguses ja liitub nüüdsest suure ujuvate hotellide laevastikuga, mida Bridgemans on moderniseerinud, kasutusele võtnud ja käitanud üle kogu maailma, et pakkuda teenust suurtele tööstus- ja ressursiprojektidele. Taolised ujuvhotellid on suuresti autonoomsed ja täielikult varustatud, pakkumaks ohutut, turvalist ja mugavat pikaajalist majutust.

„Meil on hea meel, et peale ligi 11 aastat teenistust Tallink Grupi laevastikus ja igati väärikas eas 35-aastasena saab Isabelle võimaluse endiselt pakkuda kõrgelt hinnatud ja väga vajalikku teenust, sarnaselt sellele, mida Isabelle siin Tallinnas Ukraina sõjapõgenikele pakkus – turvalist majutust. Sedapuhku [pakutakse seda] suurte globaalsete tööstus- ja ressursiprojektidega hõlmatud töötajatele,“ ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

„Tallink Gruppi seob Bridgemansiga enam kui kümne aasta pikkune koostöö, mistõttu on meil hea meel, et Isabelle on siit edasi usaldusväärsetes kätes ja oleme veendunud, et uued laevaomanikud hoolitsevad tema eest hästi,“ lisas Nõgene.

Laeval majutati kokku üle 5000 Ukraina sõjapõgeniku. Mullu juunis lõppes prahtimisleping sotsiaalkindlustusametiga ja laev prahiti välja.

Ostuvõimalusega prahileping on Tallinkil sõlmitud veel Shuttle-laevaga Oscar Wilde (varem Star), mis on alates 5. maist 2023 välja prahitud 20 kuuks võimalusega pikendada lepingut 2+2 aastat.