#1 – Kaamerad

Esmapilgul on kaamerate puhul uuendused kosmeetilist laadi. Tehnilised näitajad:

 • S24 Ultra: 200 MP (f/1.7) põhikaamera, 12 MP (f/2.2) ülilainurk ja kaks telefotokaamerat: 10 MP (f/2.4) ja 50 MP (f/3.4).

 • S24 ja S24 Plus: 50 MP (f/1.8) põhikaamera, 12 MP (f/2.2) ülilainurk ja 10 MP (f/2.4) telefotokaamera.

Seega on ainsa muudatuse läbinud S24 Ultra üks telefotokaameratest, mis tõsteti 10 MP pealt 50 MP peale. Huvitaval kombel vähenes selle liigutuse tõttu kaamera optiline ehk kadudeta suum 10x pealt „kõigest“ 5x peale, kuid lisandunud megapikslid tähendavad, et reaalsuses saad endiselt kvaliteetset 10x suumi kasutada. Kahjuks või õnneks ei sõltu hea pilt ainult megapikslitest – loe lähemalt sellest loost, mis kaamera tehnilised näitajad tegelikult tähendavad.

Kaamerate riistvarast olulisemad uuendused on tarkvara vallas. Nüüd saad telefoni galeriis tehisintellekti ehk AI abil pilte mugavalt töödelda. Mõned peamised kasutusjuhud: piltide sirgeks keeramine – äärtest „puuduoleva“ sisu genereerib juurde AI; fotol olevate objektide vähendamine, suurendamine või sootuks eemaldamine. Enamik neid tegevusi toimub pilves, seega võtab töötlemine aega mõne sekundi. Paari kiire testi tulemusena võib öelda, et pisitöötlused on eemalt vaadates enam-vähem usutavad, kuid Adobe Photoshopi tehisintellekti kvaliteeti ei tasu veel oodata.

Videote puhul reklaamitakse ka funktsiooni AI Slow Motion, mille abil lubatakse täiesti tavalist videomaterjali aegluubis esitada. Puuduolevad kaadrid lisab videole tehisintellekt ise.

#2 – Tehisintellekt

Hiljutine uute telefonide esitlus kandis nime Galaxy AI, seega ei tasu imestada, et tehisintellekti leiab peale kaamerate ka mujalt telefoni seest. Vabas järjekorras:

 • „Circle to Search“ ehk kasutaja saab kaamera äpis või galeriis tõmmata näpuga huvipakkuvale asjale ringi ümber ning telefon asub automaatselt veebist seda asja otsima. See on sisuliselt sama funktsioon, mida pakub Google Lens, kuid tavakasutaja jaoks ehk käepärasem.

 • „Live Translate“ ehk telefonikõne tõlge reaalajas. Kasutamiseks pead vastava keelepaketi alla laadima, seega aktiivset internetiühendust ei ole vaja. Esindatud on mitmed „suured“ keeled, nagu prantsuse, hispaania, saksa, korea, portugali, inglise, hiina, tai ja vietnami keel, aga hetkeseisuga on näiteks Ida-Euroopa turul kasulik vene keel puudu.

 • „Chat Assist“ ehk Samsungi klaviatuuriga kirjutades aitab telefon vastavalt kontekstile vastuseid genereerida. Eesti keele tuge mõistagi ei pakuta. Siinkohal shoutout LinkedIni automatiseeritud vastuste vestlustele – kes teab, see teab.

 • „Notes Assist“ ehk Samsung Notesi äpis saad samuti tehisintellekti tuge nautida. Telefon organiseerib märkmeid, loob kokkuvõtteid ja suudab audiot transkribeerida.

 • „Browsing Assist“ ehk Samsungi enda brauseris (Samsung Internet) saab artiklitest kokkuvõtteid genereerida. Iseasi, kes Chrome’i asemel Samsung Internet brauserit kasutab.

On lootust, et mida aeg edasi, seda nutikamaks ja täpsemaks kasutajat toetav tehisintellekt muutub. Hetkeseisuga reklaamib Samsung seda funktsionaalsust vaid S24 seeria puhul, kuigi ei näe otsest põhjust, miks ei võiks S23 seeria sellist tehisintellekti tuge saada.

#3 – Akud

Samsung on suutnud telefonidele S24 ja S24 Plus akut juurde pigistada – vastavalt 4000 (+100) mAh ja 4900 (+200) mAh. Ultral on endiselt 5000 mAh. Kui kombineerida suuremaid akusid mõnevõrra efektiivsemate protsessoritega, on lootust, et akud kestavad varasemast 5–10% kauem. Mitte et aku vastupidavus Samsungi S-seeria kasutajatele viimastel aastatel probleeme oleks valmistanud. Ka nõudlikumad kasutajad jõuavad telefoniga hommikust õhtusse ning tavakasutajad veedavad ühe laadimisega muretult 1,5 kuni 2 päeva.

Laadimiskiiruse osas pole suuri edasiminekuid toimunud – poole tunniga jõuab aku 0% pealt 50–65% peale. Võrdluseks: mitme konkurendi (näiteks OnePlus ja Xiaomi) telefoni saad sama ajaga rahulikult nullist sajani täis laadida.

#4 – Välimus & ekraanid

Kaugelt vaadates on S23 ja S24 seeria telefonidel pigem keeruline vahet teha. Tagumised kaamerad on nihutatud pikemast äärest millimeetri võrra eemale ning esiküljel ekraani ümbritsevad raamid on varasemast veelgi õhemad. Tänu sellele on sama suure korpuse juures S24 ja S24 Plusi ekraanid tolli võrra kasvanud, vastavalt 6,2 ning 6,7 tolli. Ultra säilitas enda 6,8-tollise ekraani, mis – tõsi küll – on eelmise mudeliga võrreldes lapikum.

Ekraanide tippheledus ulatub nüüd 2600 nitini. Võrdluseks: iPhone 15 Pro vastav näitaja on 2000 nitti. Juhul kui Maarjamaal peakski taas päikest nägema, siis S24 telefonide ekraanid on kenasti loetavad.

S24 Ultra on – kes veel mäletavad – Samsungi Note’i seeriaga sarnaselt kandiline ning kuhugi pole kadunud ka S-Peni nutipliiats. Mõne jaoks võib nurgeline disain olla pluss, mõne jaoks peopesa muljuv miinus. Sarnaselt viimaste Pro õunatelefonidega on S24 Ultra raam valmistatud titaanist. Tavamudelid jätkavad alumiiniumraamidega. Värvivalik on pastelne: must, hall, lilla, helekollane.

#5 – Protsessorid

Samsung kasutas Euroopa turul pikalt Snapdragoni protsessori asemel enda toodetud Exynose-nimelist aju ja seda mitmete tehnikahuviliste nörrituseks. Oli ju Exynos tuntud ülekuumenemise ja kehvema efektiivsuse poolest, mistõttu sai näiteks telefoni aku kiiremini tühjaks. Kui S23 seeria kasutas täies ulatuses Snapdragoni protsessoreid, siis S24 ja S24 Plusi puhul on Exynos tagasi.

Kas vigadest on õpitud ja uus Exynose protsessor suudab sama head võimekust näidata või astub Samsung vana reha otsa? S24 Ultrale on jäetud Snapdragon, seega võiks ju järeldada, et telefonitootja ise optimismist just ei õhka.

Kui palju uue seeria mudelid maksavad ja millal tarned algavad?

Elu järjepidev kallinemine on viimasel ajal justkui normiks saanud, kuid S24 seeria tuleb õnneks turule samade hindadega, mis omal ajal S23:

 • Galaxy S24 Ultra hinnad algavad 1459 eurost;

 • Galaxy S24 Plusi hinnad 1159 eurost;

 • Galaxy S24 kõige soodsamana alates 909 eurost.

Kahe suurema telefoni puhul saab valida 256 ja 512 GB sisemälu vahel ning tavalise S24 mäluks pakutakse 128 või 256 GB. Isiklikult kogemusest – kui korra juba 256 GB peale lähed, siis naljalt enam väiksemaid mudeleid ei vaatagi.

Tele2 esindusest või kõnekeskuse kaudu uut Samsungi lipulaeva soetades saab eraklient Piiramatu paketi ja äriklient Piiramatu Äri 12 euroga 12 kuuks. Samuti kehtib topeltmälu pakkumine, rääkimata „vana-uue-vastu“ võimalusest ehk trade-in’ist, mis toimib järgmiselt:

 • S24 – topeltmälu (256 GB 128 GB hinnaga) + 50 eurot trade-in (lisaks vana seadme väärtusele);

 • S24+ – topeltmälu (512 GB 256 GB hinnaga) + 100 eurot trade-in (lisaks vana seadme väärtusele);

 • S24 Ultra – topeltmälu (512 GB 256 GB hinnaga) + 100 eurot trade-in (lisaks vana seadme väärtusele).

Lisatud on ka nullintressi võimalus nii uutele kui ka olemasolevatele klientidele ja seda saab vormistada esinduses või kõnekeskuse kaudu.

Jaga
Kommentaarid