PlusPlus Capitali juhatuse liikme Kaarel Raigi sõnul loob saneerimismenetluse alustamine töörahu, mis on vajalik parima finantslahenduse väljatöötamiseks. „Protsessi järgmiseks etapiks on saneerimisplaani koostamine ja selle investoritega kooskõlastamine. Saneerimise eesmärk on PlusPlus Capitali äritegevuse jätkusuutlikkuse tagamine ning kõigile osapooltele vastuvõetava lahenduse leidmine,“ rääkis Raik ning kinnitas, et iga investoriga võetakse ühendust.

AS PlusPlus Capital esitas eelmise aasta 27. detsembril Harju maakohtule taotluse saneerimismenetluse alustamiseks, kuna Frankfurdi börsil noteeritud ja Luksemburgis registreeritud tütarfirma PlusPlus Capital Financial S.à r.l. ei suutnud teha makseid 100 miljoni euro väärtuses 11% aastaintressiga võlakirjade teenindamiseks, kuna jõupingutustele vaatamata ei õnnestunud selleks vajalikku kapitali kaasata.

PlusPlus Capital on finantsnõuete haldamisega tegelev ettevõte, kes restruktureerib Balti riikides ja Soomes finantssektori- ja telekomiettevõtetelt ostetud maksetähtaja ületanud võlaportfelle. PlusPlus Capital on alates 2010. aastast ostnud üle 120 000 nõude nimiväärtusega ligikaudu 290 miljonit eurot.

Loe Eesti Ekspressi lugu „Võlakütid jäid oma võlgade tasumisel hätta. Kümned miljonid eurod on tuulde lendamise ohus“ SIIT.