Bitcoin (BTC) alustas aastat 38 536 € juures, ning jaanuari viimaseks päevaks oli saavutanud hinnaks 39 391 €, mis teeb hinnatõusuks 2,22%. 10. jaanuaril tulnud suur uudis USA vaartpaberijärelevalve SEC poolt viis hinna järgmiseks päevaks 44 270 euroni, mis oli ka kuu kõrgeim. Sealt alates hakkas kahenädalane langustrend, mis viis hinna 35 693 € juurde. Seejärel aga hakati ronima jälle ülespoole ning kuu lõppes siiski arvestatava tõusuga.

Ethereum (ETH) aga kauples 1. jaanuari avatundidel 2069 € juures, lõpetades kuu 2117 € peal. Sarnaselt Bitcoinile saavutati kõrgeim hind üsna kohe peale ETF-ide uudist, ning siis liikus trend allapoole, kuigi aeglasemas tempos. Kuu lõikes näitas ka ETH sarnast tootlust: 2,23%.

Build-and-build (BNB) aga liikus kahest eelnevast pisut teises rütmis, alustades kuud ja aastat 284 € juures ning lõpetades 278 € peal. See teeb languseks 2,11%.

Aastaid oodatud krüptovarade ETFide-ootus oli hinda kergitanud juba mitu kuud. Seda uudist aga kasutasid ära paljud osapooled, kes müüsid hinnatõusu tuules palju krüptovarasid. Üheks märkimisväärseks müüdud varaks oli eelmisel aastal kokku kukkunud krüptobörsi FTX pankrotivara, mida müüdi tõenäoliselt umbes ühe miljardi dollari väärtuses ja mis oli ka uudisele järgnenud languse peamine „süüdlane“. Kuu viimaseks nädalaks oli aga müügilaine raugenud ning hind hakkas jälle kerkima.

Krüptovarade hinda on seostatud ka baasintressi määraga, mis jaanuarikuus jäi muutumatuks nii USAs kui ka Euroopa Liidus. Küll aga tugevnes euro vastu ka dollar üsna samal määral, mil kaks suuremat krüptovara BTC ja ETH, ehk 2,21%. Seega võib ka krüptovarade hinnatõusu eurodes kirjutada dollari tugevnemise kraesse, kuna enamik krüptovaratehinguid, mis tehakse fiat-raha vastu, arvestatakse dollarites.

Vaadates tulevikku on turuosaliste pilgud pööratud aprillis toimuva BTC neljanda pooldumise peale. Ajalooliselt on iga nelja aasta tagant toimuv pooldumine toonud kaasa suuri hinnarallisid. Ka sel korral on investorite seas maad võtmas eelkõige positiivne hoiak.