„Kui pikki aastaid olime harjunud, et kaardimakseterminalis või ATMis valesti sisestatud PIN-koodi avamiseks tuleb pöörduda panga klienditoe poole, siis nüüd saab LHV kaarte lukust avada mugavalt internetipangas või iOS mobiiliäpis. See säästab oluliselt klientide aega, sest kogu protsessi saab inimene teha iseseisvalt,“ sõnas LHV jaepanganduse juht Annika Goroško. Android mobiiliäppi lisandub PIN-koodi avamise võimalus veebruari jooksul.

Lukus PIN-koodi avamiseks tuleb internetipangas kaardi detailvaatel vajutada nupule „Ava lukus PIN-kood“, mille järel kuvatakse juhendavat infot. Seejärel peab klient oma soovi üle kinnitama, vajutades nupule „Ava PIN-kood“ ja lukus olev PIN-kood avatakse. PIN-koodi avamiseks allkirja ei küsita.

Toimingut saab teha siis, kui internetipanka on sisenetud Smart-ID, mobiil-ID, ID-kaardi, PIN-kalkulaatori või biomeetriaga. Pärast PIN-i lukust avamist tuleb minna sularahaautomaadi juurde ning teha seal üks kiibipõhine toiming õige PIN-koodiga – piisab ka näiteks kontojäägi vaatamisest. Seejärel jõuab muudatuse info kaardi kiibile.

Siiski tuleb ka PIN-koodi lukust avamisel meeles pidada turvalisust. „Olgugi, et avardame klientide võimekust end PIN-koodi lukust avamisel ise aidata, siis on väga oluline meeles pidada, et oma pangakaardi PIN-kood tuleb hoida ainult enda teada. Kui on kahtlus, et PIN-kood on saanud teatavaks teistele isikutele, tuleb see esimesel võimalusel ära muuta,“ sõnas Goroško.