LKF-i tegevjuhi Mart Jesse sõnul oli jaanuari liiklusõnnetuste kahju rekordiline. „Võrreldes eelmise aasta jaanuariga oli tänavu kolmandiku võrra rohkem õnnetusi. Ilmaolud olid väga halvad, mille tulemusel juhtus väga palju kokkupõrkeid, sealhulgas mitu ahelavariid,“ ütles Jesse.

Jesse rõhutas, et maanteede piirkiirus ei ole inimõigus, mida peab saama kasutada. „Sõidukiirus tuleb valida vastavalt teeoludele. Talvel tuleb liikluses olla eriti tähelepanelik, sest libeduse ja lumesajust tingitud halva nähtavuse tõttu juhtub rohkem liiklusõnnetusi,“ selgitas Jesse.

If Kindlustuse sõidukikindlustuse riskijuhi Reet Veilbergi sõnul juhtus jaanuaris kõige rohkem liiklusõnnetusi 12. kuupäeval. „Samal päeval leidis aset ka üks viimaste aastate erakordsemaid, koguni veerandsaja autoga ahelavarii Tallinna ringteel. Sel päeval oli tegemist väga libedate teeoludega ning registreerisime siis jaanuari rekordi õnnetuste arvus. Väga paljud õnnetused olid seotud teelt väljasõitmise ning teistele sõidukitele tagant otsasõiduga,“ ütles Veilberg.

„Kahjuks võib tänase seisuga öelda, et ka veebruari seis ei ole liiklusõnnetuste vaates parem. Ka sel kuul juhtus Tallinna ringteel taaskord ahelavarii ja teeolud on jätkuvalt keerulised üle kogu Eesti,“ lisas Veilberg.

Keskmiselt 45 protsenti kõigist liiklusõnnetustest registreeritakse veebirakenduse avarii.ee kaudu.

LKF on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.