Eraisikute kõikide hoiuste maht kasvas mullu rekordilise 11,68 miljardi euroni, sellest 7,18 miljardit on kodumajapidamised hoiustanud Swedbankis.

Swedbanki eraisikute panganduse juhi Tarmo Ulla sõnul on inimesed olnud aktiivsed kasutamaks ära tähtajaliste hoiuste intressimäärade kiiret tõusu eelmisel aastal oma säästude pikaajaliseks kasvatamiseks.

„Selle tulemusel on Swedbanki eraisikute tähtajaliste hoiuste osakaal kõikidest hoiustest kasvanud aastaga 11 protsendilt kuni 32 protsendini. Samas prognoosime, et tähtajaliste hoiuste mahu kasv on stabiliseerunud ning selle aasta jooksul püsib tähtajaliste hoiuste maht 2,5 miljardi euro lähedal,“ ütles Ulla.

Kui peaaegu terve eelmise aasta jooksul eelistasid kliendid uute tähtajalise hoiuste lepingute puhul valdavalt ühe aastase tähtajaga hoiuseid, ulatudes osadel kuudel isegi kuni kahe kolmandikuni sõlmitud uute tähtajaliste hoiuste lepingute mahtudest, siis viimasel kahel kuul on eelistatuimaks hoiuseks hoopis 3-6-kuulise tähtajaga hoiused.

„Näeme trendi kujunemist, kus uued tähtajaliste hoiuste lepingud tehakse lühema perioodi peale. Ühest küljest näitab see tähtajaliste hoiuste intresside jätkuvat atraktiivsust, aga peegeldab ka vajadust olla oma säästude kasutamisel paindlik,“ selgitas Ulla.

Rahakoguja maht kasvas jaanuaris võrreldes aastatagusega samuti kaks korda 284 miljoni euroni. Sellele on hoogu andnud samuti intressimäärade tõus, mis on eelmise aasta alguse 0,5 protsendilt kasvanud 2 protsendini.