Statistikaameti tootjahindade statistika tiimijuht Eveli Šokman ütles, et indeksit mõjutas võrreldes 2023. aasta jaanuariga kõige rohkem hinnalangus puidutöötlemises, puit- ja metalltoodete ning kemikaalide tootmises. „Vastupidist mõju avaldas elektroonikaseadmete tootmise hinnatõus,“ lisas Šokman.

Võrreldes 2023. aasta detsembriga mõjutas indeksit eelkõige elektritootmise, puidutöötlemise ning puittoodete tootmise hinnatõus. Samuti mõjutas indeksit metalltoodete ja elektriseadmete tootmise hinnalangus.

Ekspordihinnaindeks kasvas jaanuaris võrreldes detsembriga 2,1%. Kõige rohkem tõusid elektrienergia, paberi ja pabertoodete ning tekstiilitoodete hinnad. Enim langesid hinnad mäetööstuses, kummi- ja plasttoodetel ning metalltoodetel. Võrreldes 2023. aasta jaanuariga langes ekspordihinnaindeks 0,6%.

Impordihinnaindeks kasvas jaanuaris võrreldes detsembriga 2,5%. Kõige rohkem tõusid hinnad elektrienergial, põllumajandussaadustel ning jookidel. Enim langesid hinnad jalanõudel, mööblil ning tekstiil- ja rõivatoodetel. Võrreldes 2023. aasta jaanuariga kasvas impordihinnaindeks 1,0%.