„Kindlasti on hea uudis see, et turul tehtud tehingute struktuur erines aastatagusest, sest toona oli veel omajagu tehinguid nii-öelda buumiaegsete kokkulepete ja kohustuste järellainetus. Seega tegelik turg on eelmise aastaga võrreldes hinnanguliselt 10-15% võrra aktiivsem,“ selgitas 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter ning meenutas, et kuna viimase kahe aastaga on kogu õhk nii hindade kui tehinguaktiivsuse osas vahelt välja lastud ja statistika peegeldab turuseisu õiglaselt.

„Kõrvaltvaatajale võib tunduda, et veebruar oli üks igav kuu, aga eks U-kujulise mõõna põhjast tagasitulek ongi eufooriavaba, aega ja vaeva nõudev teekond,“ kommenteeris Vahter ning meenutas, et 2009. aasta kriisist lõplik taastumine võttis aastaid.

„Toona andis hoogu juurde Euribori kiire langus, mida veel paari kuu eest lootsid eksperdid juhtuvat ka sel kevadel. Siiski tundub, et selles osas tuleb rõõmsamaid meeleolusid oodata sügiseni,“ arutles 1Partner Kinnisvara juht lähituleviku arengute üle.

Tallinnas vahetas veebruaris omanikku 610 korterit, mis on jaanuariga võrreldes 12,8% suurem tulemus. Pealinna korteri keskmine ruutmeeter maksis lõppenud kuul 2881 eurot. Tallinna korterite ruutmeetri mediaanhind oli veebruaris 2707 eurot, mis püsis samuti sisuliselt paigal (jaanuaris 2712 eurot). Kalleim korter müüdi veebruaris 712 000 euroga.

Veebruarikuus tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 786 ostu-müügitehingut ehk umbes kuuendiku võrra rohkem kui jaanuaris. 2023. aasta veebruaris tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 748 tehingut. Veebruaris müüdi Tallinnas 20 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on 13 võrra rohkem kui jaanuaris. Kalleim elamumaa sihtotstarbega hoonestatud kinnistu müüdi veebruaris 1 218 000 euro eest.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena