„Tõhususe suurendamiseks plaanib Stora Enso pakendimaterjalide äridivisjon finantsteenuste osutamise koondada kahte asukohta – Ostravasse Tšehhis ja Ostrolekasse Poolas. Selle plaani kohaselt viiakse seni Tallinnas asunud toetusfunktsioonid eelpoolmainitud asukohtadesse,“ ütles Kati Kilk Ärigeeniusele.

Tema sõnul on ümberkorraldusplaan planeerimisel ning täpsemat informatsiooni saab jagada siis, kui lõplikud otsused langetatakse. Pakendimaterjalide tootmisega tegeleb Stora Enso Eesti tütarettevõtte Stora Enso Packaging AS, kelle põhitegevuseks on lainepapist pakendilaenduste disain ja tootmine. 2022. aastal kahanes ettevõtte kasum enne maksustamist ligi 20% ning ulatus 1,1 miljoni euroni. Aasta varem kasvas kasum üle 118%. 2023. aasta aruannet ei ole veel avalikustatud.

Helsingi börsil noteeritud Soome metsatööstuskontserni Stora Enso president ja operatsioonide juht Hans Sohlström märgib grupi 2023. aasta aruandes, et eelmisel aastal koges ettevõtte viimase paarikümne aasta suurimat langust.

Loe lähemalt Geeniusest.