Žürii esimees Aadu Kana sõnul on võidutööl väga hea arhitektuur ja konstruktoritöö. „Kõik kommunikatsioonid on ära peidetud, väga suur ja hoolikas ettevalmistustöö. Näha on, et kõik maja rajanud osapooled, eesotsas tellijaga, armastavad betooni. Filigraanne teostus. See ongi betoonmaja“.

Aasta betoonehitis 2023 – eramu Pirital, Purje tänaval. Tellijaks eraisik.

Konkursi peaauhind, arhitektuur – ÖÖ-ÖÖ Arhitektid OÜ: Ülo-Tarmo Stöör, Lembit-Kaur Stöör, Silver Liiberg.

Sisearhitekt: ÖÖ-ÖÖ Arhitektid OÜ: Mari-Liis Süld

Konstruktor: Estkonsult OÜ

Peatöövõtja: Mõttegrupp OÜ

Betoonitööd: PR Betoon OÜ

Betoon: Heidelberg Materials Betoon AS

Betoonikosmeetik: Grest OÜ

Raketis: PERI AS.

Žürii kommentaar: „Võitnud betooneramu esindab ajatut modernismi, mida iseloomustab vormide lihtsus ja detailide ning sõlmede filigraansus. Eramu ehituskonstruktiivne ja insener-tehniline läbimõeldus on muljetavaldav, mis on sündinud tellija, arhitekti, konstruktori ja ehitaja suurepärase koostöö tulemusena“.

Tänavu kahekümne neljandat korda korraldatud konkurss „Aasta betoonehitis“ on ellu kutsutud, et tutvustada avalikkusele betooni avaraid kasutusvõimalusi ning tunnustada neid inimesi, kes oma ideede ellurakendamiseks on kasutanud kodumaist ehitusmaterjali – võimalusterohket ja hästivormitavat betooni.Tänavusele konkursile esitati 22 ehitist. Võistlusele sai esitada 2023. aasta jooksul tellijale üle antud betoonehitisi ja neis kasutatud konstruktsioone ja menetlusi.

„Aasta Betoonehitis 2023“ võistluse žüriisse kuulusid esindajad Eesti ehitusala liitudest: Eesti Arhitektide Liidust – Kalle Vellevoog, Eesti Betooniühingust – Jürgen Einpaul, Eesti Ehitusettevõtjate Liidust – Indrek Peterson, Eesti Ehitusinseneride Liidust – Indrek Laul, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidust – Johann-Aksel Tarbe, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidust – Marina Vaganova, samuti ehitusajakirjanike esindajad – Teeli Remmelg, Äripäeva ehitusväljaannete peatoimetaja, Liivi Tamm, ajakirja „EhitusEST“ peatoimetaja, ning Soome arhitekt Maritta Koivisto – ajakirja „Betoni“ peatoimetaja ning Aadu Kana – Heidelberg Materials Kunda AS, žürii esimees.