Uus nii sisult kui ka välimuselt!

Kas uue generatsiooni iMow’ puhul saab kasutada eelmiste generatsioonide iMow RMI 632, 522 või 422 kaablipaigaldust?

Äärmiselt lihtsa paigalduse puhul on tehniliselt võimalik kohandada RMI 632 mudeli paigaldust, aga kindlasti peab paigaldama vähemalt ühe juhtkaabli vastavalt juhistele. Siiski tuleb arvestada, et eelmise põlvkonna iMow kasutas erinevaid vahemaid takistustest möödumisel ning lahendusi jaama ja lisaniidualadele sõiduks. Sellest tulenevalt võib tekkida uue põlvkonna iMow’ robotniiduki töös tõrkeid. Mudelite RMI 422 ja 522 paigaldus ei sobi kaablipaigalduse kauguste tõttu eraldatud aladest. STIHL soovitab selgesõnaliselt vana kaabli täielikult eemaldada ning paigaldada uus vastavalt uue põlvkonna niiduki juhistele.

Millises temperatuurivahemikus saab uue põlvkonna iMow’d® kasutada?

Robotniiduki, dokkimisjaama ja toiteallikasse paigaldatud aku optimaalseks toimimiseks järgige järgmisi temperatuurivahemikke:

Laadimine: +5 °C kuni +40 °C

Kasutamine: +5 °C kuni +40 °C

Robotniiduki hoiustamine: 0 °C kuni +40 °C

Dokkimisjaama ja toiteploki hoidmine: –20 °C kuni +60 °C

Kas iMow niidab ka vihmaga?

iMow on varustatud vihmasensoriga, mille tundlikkust on võimalik muuta selliselt, et iMow niidab lausvihmaga või lõpetab niitmise esimeste vihmapiiskade (sh kastepiisad) tuvastamisel.

Kas iMow töötab kallakutel?

iMow 5/6/7 mudelid on tarkvaraliselt piiratud töötama kuni 40% kallakutel, täiustuskomplekt kallakute niitmist ei soosi, küll aga välistab libisemise märjal murul. iMow 5EVO/6EVO/7EVO mudelid on võimelised sõitma kuni 45% kallakutel, lisades ratastele täiustuskomplekti (roomikrattad ja lisaraskus esiratastele). EVO mudelid on võimelised liikuma kallakutel kuni 55% sirgelt ja kuni 60% diagonaalis sõites. NB! Juhtkaabel tuleb 40% suurematele kallakutele paigaldada diagonaalis.

Kas iMow sobib kõigisse aedadesse?

Olenevalt seadme mudelist suudab iMow niita kuni 5000 m² suuruseid alasid. Kindlasti tasub arvestada, et mida keerulisem ja liigendatud niidupind on, seda kauem kulub iMow’l niitmisele aega. Kindlasti tuleb niidupinnal täita või siluda sügavad (5 cm < ...) augud ja lohud, maapinnast rohkem kui 1,5 cm väljaulatuvad kivid, kännud, juurikad.

Mis saab niidetud murust?

iMow on multšimisfunktsiooniga niiduk ega vaja murukogumiskorvi. Niitmise ajal peenestab niiduk murulibled multšimistera abiga väikesteks tükkideks ja jätab bioloogilise väetisena niidetud pinnale.

Kas iMow saab panna niitma jälg jälje kõrval või mustrisse?

Ei, iMow’l puuduvad sensorid, mis võimaldaks tema asukohta aias ülitäpselt tuvastada.

Kuidas käitub iMow muruservadega?

iMow’d on võimalik äpi My iMow kaudu seadistada kaablist üle niitma. Samuti on võimalik sisse/välja lülitada ääre niitmine, mis teostatakse üldise niitmise käigus iga kord, kui iMow äärele jõuab.

Kas iMow’ga saab niita kaht erinevat pinda?

Jah, kui pinnad on omavahel piirdekaabliga ühendatud. Kaks erinevat võimalust:

  1. selline niiduala, kuhu iMow sõidab iseseisvalt, kuid paigaldatud peab olema läbikäik vastavalt paigalduse juhistele;

  2. niiduala, kuhu iMow iseseisvalt ei sõida, aga kasutaja saab sinna roboti tõsta ja käsitsi niitmise käivitada – sel juhul töötab iMow seadistatud ajani või kuni aku saab tühjaks.

Pöördu lähima ametliku STIHL-i edasimüüja poole individuaalseks nõustamiseks. Kui oled sobiva iMow’ mudeli välja valinud, saab edasimüüja teha plaani niidetava pinna kohta. Ta aitab ka piirdekaablit paigaldada ja dokkimisjaamale ideaalse koha leida. Seejärel saate koos iMow’ programmeerida ja stardivalmis seada.

Kas võib tekkida rikkeid teiste elektrooniliste seadmetega?

iMow’ piirdekaabel saadab välja digitaalse signaali regulatsioonidega kindlaks määratud sageduste vahemikus. Siiski võib tekkida häireid erinevate seadmete töös, kui nende signaalisagedused kattuvad. Uue põlvkonna iMow’ edastatava signaali sagedust saab autoriseeritud paigaldaja lihtsasti muuta, et tagada erinevate seadmete tõrgeteta töö.

Kas iMow võib ka öösel niita?

Jah, iMow on võimalik seadistada niitma ööpäevaringselt, sõltumata, kas väljas on pime või valge. Uue põlvkonna iMow on varustatud leedtuledega, et kasutajal oleks pimedas lihtsam tuvastada, kus niiduk aias parasjagu asjatab. Äpi My iMow kaudu saab tuled soovi korral ka välja lülitada.

Kui sageli iMow niidab?

Esmasel seadistamisel koostab äpp My iMow optimaalse niiduplaani vastavalt sisestatud niidupinna suurusele ruutmeetrites. Siiski saad oma soovi järgi niiduplaani kohendada ja muuta. Niiduplaanis olevatel aktiivaegadel on lubatud iMow’l lülitada niitmiste ja laadimiste vahel.

Kuidas käitub iMow takistustega?

Uue põlvkonna iMow on varustatud ultraheli- ja põrkeanduritega. Ultrahelianduritega tuvastatud takistuste korral vähendab iMow kiirust ning piisava takistuse korral teeb pehme põrke ja sõidab takistusest eemale. Kui iMow põrget ei tuvasta, sõidab ta takistusest üle. See funktsioon on heaks näiteks võilillede korral.

Millised on iMow’ turvaseadised ja kuidas on see kaitstud varguse vastu?

Kõik uue põlvkonna iMow’ niidukid on varustatud ligipääsuparooliga (vajalik STIHL-i ID-konto), kodupiirkonna ja alarmiga, mis on seadistatavad äpiga My iMow. Turvaseadiseid saab lähtestada ka autoriseeritud esindus, kuid kõik lähtestamised nõuavad kaheastmelist autentimist ning lähtestamiste ajalugu säilitatakse tootja andmebaasis ehk vastavalt seerianumbrile on võimalik tuvastada, kes ja millal roboti lähtestas.

Kas saan iMow’ niidukit käsitsi kontrollida?

Jah, iMow’l on nii niitmise käivitamise kui ka lõpetamise ja jaama sõitmise nupud. Vaikimisi on käisitsi alustatud niitmise tööaeg 60 minutit, kuid seda saab äppi My iMow kasutades lihtsasti muuta 15 minutist 23 tunni ja 50 minutini.

Kas iMow’l on oma äpp?

Loomulikult. Uue põlvkonna iMow’ga koos tehti ka täiesti uus ja kasutajasõbralik rakendus My iMow. Mis kõige parem, see on eesti keeles!

Mis asi on juhtkaabel ja kuidas iMow’ seda kasutab?

Kõikide uue põlvkonna iMow’de puhul tuleb paigaldada vähemalt üks juhtkaabel. iMow kasutab juhtkaablit laadimisjaama sõiduks, lisaniidualadele ja niidutsooni sõiduks ning niidutsoonis niitmiseks. iMow 5/6/7 mudelitega on võimalik kasutada kuni kahte juhtkaablit ning EVO mudeliga kuni kolme juhtkaablit. Igale juhtkaablile saab määrata kuni kolm käivituspunkti.

Mis asi on käivituspunkt ja niidutsoon?

Käivituspunkt ja niidutsoon käivad käsikäes. Käivituspunkt on seadistatav juhtkaablile kindlaks määrtatud meetri kaugusele laadimisjaamast. Igale käivituspunktile on võimalik määrata niidutsoon sellest punktist paremale või vasakule, mille korral niidab iMow aktiivse juhtkaabli ja perimeetri vahelist ala. Samuti on võimalik igale käivituspunktile anda äpist My iMow nimetus, mis teeb hilisema haldamise oluliselt lihtsamaks.

Kas saan iMow’ väljundheli keelt muuta?

Keelt, milles iMow räägib, on võimalik muuta, sisse ja välja lülitada ning heli tugevust muuta äpi My iMow kaudu.

Milleks kasutab iMow leedtulesid?

iMow’ leedtuled omavad ainult iseloomu andvat tähendust ja töö täitmisele otseselt mõju ei avalda. Leedidel on kolm erinevat värvust:

  • VALGE: iMow on töö ootel, laadib või liigub laadima;

  • ROHELINE: iMow töötab, sai äpist My iMow uue käsu/seadistuse kätte;

  • PUNANE: iMow’l on tõrge ja ta vajab sinu abi.

Kui tihti pean niiduorganit kontrollima ja puhastama?

Niiduhooaja alguses ja niiskel ajal tasub iMow’ niidusüsteemi kord nädalas kontrollida ja puhastada, et tagada täiuslik lõige. Kahjustatud või kulunud tera saab tööriistavabalt vahetada kiiresti ja mugavalt. Samuti on iMow’ kere tihendatud, mis võimaldab teda veega pesta ja puhastada (aiavoolikuga näiteks). NB! Survepesur ei ole siiski lubatud.

Kuidas saan iMow’d seadistada?

iMow’ga ühenduse loomiseks on kolm võimalust:

  • Bluetooth-ühendus iMow’ ja nutitelefoni vahel võimaldab muuta kõiki iMow’ seadistusi, samuti paaritada seda kohaliku WiFi-võrguga (NB! Vajalik STIHL-i ID-konto).

  • WiFi-võrgu kaudu on võimalik äpiga My iMow muuta seadistusi igast maailma nurgast, peamine on, et WiFi-signaal ulatuks iMow’ni.

  • Mobiilside 2G/4G-võrke on eelnevale lisaks võimalik kasutada ainult EVO mudelitel.

Kas äpp My iMow on tasuta?

Jah, äpp My iMow on tasuta ja puuduvad ka rakendusesisesed maksed.

Kas iMow’ EVO mudelite mobiilside on tasuline?

Ei, STIHL on võtnud enda kanda kulutused, mis puudutavad andmevahetust üle mobiilsidevõrgu iMow’ ja äpi My iMow vahel.

Mida pean teadma iMow’ hoiustamisel?

Edukaks talviseks hoiustamiseks lülita äpi My iMow kaudu välja niitmise automaatika, alarm ja kodupiirkond ning veendu, et aku on vähemalt 50% laetud. Seejärel aktiveeri hoiustamisrežiim vastavalt kasutusjuhendile. STIHL soovitab kasutada talvist aega iMow’ põhjalikumaks puhastuseks ja hoolduseks autoriseeritud esindustes.

Laadimisjaama võid jätta talveks niidupinnale, kuid kindlasti peaks katma laadimisjaama torni ämbri või mõne suurema anumaga ja selle fikseerima. Kui laadimisjaam asub räästa all, siis tasub arvestada talvel katuselt alla kukkuvate jääpurikate ja lumega, mis võivad laadimisjaama kahjustada.

Kuidas saan endale STIHL-i ID-konto?

STIHL-i ID-konto saamiseks pole vaja muud, kui luua konto rakenduses My iMow. STIHL-i ID-konto võimaldab kaitsta iMow’d varguse vastu ning saada teavitusi.

Mida kujutab endast nutikas kinnijäämise tuvastus?

iMow kontrollib tsükliliselt erinevate andurite kaudu, kas ta ikka liigub või mitte, näiteks kui ajamimootorite pidurdamisel ei esine põrkekatte mikroliikumist. Sel juhul teeb iMow vabastamismanöövri ehk peatab veorataste ja teramootori töö, tõstab niiduorgani maksimumkõrgusele, pöörab 135 kraadi ja sõidab eemale, mõne aja möödudes teostab uuesti kontorolli ja kui kinni jäämist enam ei tuvasta, siis käivitab uuesti teramootori.

Mis asi on adaptiivne kiirus?

Veorataste või teramootori koormuse tõustes vähendab iMow liikumiskiirust, et vältida mootorite ülekuumenemist. Samuti vähendab iMow kiirust, kui tuvastab ultraheliandurite takistuse, sõidab kallakust alla või jõuab kaabliga eraldatud ala piirile.

Kuidas sõidab iMow laadimisjaama?

Kui iMow’ tööaeg saab läbi või aku tühjaks, sõidab iMow esimese ette juhtuva kaablini. See tähendab, kui iMow alustab jaama sõitu ja talle jääb esmalt ette perimeetri kaabel, siis iMow alustab liikumist piki perimeetrit päri- või vastupäeva. Mõne meetri pärast pöörab iMow kaablist nihkesse (0–100 cm) ning sõidab kas kuni juhtkaablini või jaamani, sõltuvalt, kumb enne tuvastatakse. Siiski, laadimisjaama sõiduks eelistab iMow juhtkaablit perimeetrile.

Kui suur peaks olema kaugus juhtkaablist ja perimeetrikaablist takistusteni?

Kaugus juhtkaablist perimeetriga piiritletud takistusteni peaks vastama juhendis kirjeldatule. Takistustest möödumise manöövrid ei pruugi alati edukalt õnnestuda.


Kas ma saan iMow’d ise paigaldada?

Jah, saad, kindlasti järgi hoolikalt kõiki paigalduse nõudeid ning siis on kindel, et iMow töötab tõrgeteta.

Kas juhtkaabli maksimaalne pikkus on piiratud?

Ei, juhtkaabli pikkus ei ole määratletud, kuid siiski tasub lähtuda loogikast tagada võimalikult lühike teekond perimeetrilt laadimisjaama.

Jaga
Kommentaarid