STIHL-i tootevalikus on kolm erinevat murutraktorit: 95 cm lõikelaiusega RT 5097Z, 110 cm RT 4112 SZ ja 125 cm lõikelaiusega RT 6127 ZL.

Kellele STIHL-i murutraktorid mõeldud on?

Aiaomanikele, parkide hooldajatele, aga ka näiteks hotellidele, kus hinnatakse niidu kvaliteeti, kogumise ja multšimise võimalust.

STIHL-i murutraktorite puhul võib välja tuua kolm olulisimat aspekti:

 1. Niidukvaliteet ja võimekus

 2. Kasutajamugavus

 3. Turvalisus

Niidukvaliteet ja võimekus

Niidukvaliteeti mõjutab eelkõige niiduteki ehitus ja lõiketerade profiil. Terad tekitavad õhuvoolu selliselt, mis tõstab muru püsti, ka selle, mille esiratas maha tallab. Niiduteki ehitus pakub õhuvoolu ühtsust kogu niiduteki ulatuses, tagades kogumisel optimaalse korje. Multšimisel kindlustab niidutekk lõigatud muruliblede ühtlase laotuse. 

Niiduvõimekuse annab võimas bensiinimootor, mis tagab optimaalse tera pöörlemiskiiruse ka tiheda ja ülekasvanud muru korral. RT 5097 Z-i kahesilindriline 16,6-hobujõuline mootor on võimeline niitma muru 30–100 mm kõrgusel kuni 8,5 km/h . RT 4112 SZ on kahesilindriline, 17,1 hj, niidukõrgus 35–90 mm, maksimaalne kiirus 10,3 km/h. RT 6127 ZL-il on kaks silindrit, 21,2 hj, sünkroonniidutekk reguleeritav 30–110 mm, maksimaalne kiirus 9,4 km/h.

RT 6127 ZL on varustatud sünkroonniidutekiga, st et kaks hammasrihmülekandega liikuvat niidutera pöörlevad teineteise suhtes vastupidises suunas ja 90-kraadises nihkes. See tagab äärmiselt hea niidutulemuse ja kogumiskorvi täitumise.

RT 5097 Z-i terad pöörlevad teineteisele vastupidises suunas, mis tagab hea niidutulemuse ning kogumiskorvi täitumise. Kuna terade pöördenurk ei ole fikseeritud, siis kahe tera ülekatte tarbeks on niidutekk paigaldatud diagonaalselt.

RT 4112 SZ on STIHL-i ainuke külgväljaviskega murutraktor. Väljaviske ainus eelis kogumise ja multšimise ees on maksimaalne liikumiskiirus, kuid niidutulemuse ja kasutajamugavuse hinnaga. Niiduterad pöörlevad samas suunas, mis tähendab, et väljaviskeavapoolne tera peab transportima ka teise tera muru, mistõttu on sellise niiduteki kasutamisel niidukvaliteet veidi madalam.

Kõiki mudeleid on võimalik kasutada multšimiseks, selleks tuleb lisaks soetada vastav lisavarustus väljaviskeavade katmiseks.

Kasutajamugavus

 • Edasi-tagasi liikumiseks on rooli juures lihtsasti opereeritav kang.

 • Niiduteki kõrguse seadistamine on lihtne ega nõua väga palju jõudu.

 • Kogujatega mudelitel RT 5097 Z ja RT 6127 ZL on kogumiskorvi tühjendamine tehtud samuti kergeks ning lihtsaks. Kogumiskorvi täitumisest annab märku indikaator armatuurlaual.

 • Kasutajale lisab mugavust libisemiskindel ja vedrustusega iste.

 • Kõik STIHL-i murutraktorid on varustatud elektromagnetilise siduriga, st et niiduterad käivitatakse nupuvajutusega.

Turvalisus

 • Kaitsetega kaetud rihmajamid.

 • Turvalüliti istmes, mis seiskab terade ajami, kui kasutaja peaks istmelt tõusma (maha kukkuma, töötavate teradega traktorilt maha astuma).

 • Tagurpidi niitmise lüliti vasaku jala all.

 • Seisupidur.

Talvine hoiustamine

Enne pikemat hoiustamist tasub murutraktor suuremast mustusest puhastada. Survepesuri kasutamisel vältida otsest kontakti laagritega.

Samuti tasub sügisel mootori hooldus ära teha, sh õlivahetus.

Viimaseks tuleb hoiuajaks paigaldada hoolduslaadija, mis ei lase akul talvega tühjeneda ning vähendab sulfaatide teket.

Jaga
Kommentaarid