“Fakt on see, et tehinguid oli isegi veidi vähem kui eelmisel kuul. Samas kalendrit vaadates selgub, et on tegemist väga erandliku kalendriaastaga, kus veebruaris oli tööpäevi isegi ühe võrra rohkem kui märtsis,” ütles Martin Vahter, kelle sõnul on siiski pigem tõenäoline, et sesoonne aktiivsus jõuab koos soojade kevadilmadega peagi kätte. 

"Üks sektor siiski väikest viisi buumib - hindajatel on juba mitmendat kuus käed-jalad tööd täis ja tähtajad venivad kohati paari nädalani. Arvestatav osa hindamisi on seotud olemasolevate kodulaenu lepingute refinantseerimise lainega, aga kindlasti on omajagu ka neid, kel tõsine ostuplaan mõttes," kommenteeris Vahter hetkel turul valitsevaid trende. 

Lõppenud kuul oli Tallinna korterite ruutmeetri mediaanhind 2776 eurot ehk 2,4 protsenti rohkem kui veebruaris. 2023. aasta märtsiga võrreldes oli kasv 0,4%. “Mediaanhind on terve aasta sisuliselt paigal püsinud. Inimesed on kinnisvara ostmist edasi lükanud aga see ei kesta lõpmatult. Ühel hetkel saabub murdepunkt, mille järel hakkab üha suurem hulk huvilisi piiratud hulga kinnisvaraobjektide vastu huvi tundma,” rääkis Vahter. 

Kalleim korter müüdi märtsis 800 000 euroga. Märtsis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 714 ostu-müügitehingut ehk ligi kümnendiku võrra vähem kui veebruaris. 2023. aasta märtsis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1006 tehingut. Käesoleva aasta märtsis müüdi Tallinnas 22 hoonestatud elamumaa kinnistut ehk üks rohkem rohkem kui veebruaris. Kalleim elamumaa sihtotstarbega hoonestatud kinnistu müüdi veebruaris 1 510 000 euro eest.