„Üliharva muudab arendaja ehituse käigus hoone fassaadi, kuid pidasime seda vajalikuks, sest üürnikud saavad nüüd luua endale ideaalsed bürood. Arendajana on meie soov rajada kestlikku keskkonda, mitte vaid hetketrendidest lähtuvaid lahendusi,“ ütles US Real Estate’i arendusprojektide ärijuht Raido Talviste.

Golden Gate’i uuenduskuuri läbinud fassaad.

„Praegu on akende rütm veelgi loogilisem, ruumid valgusküllasemad ja korruste planeeringud oluliselt paindlikumad. Eelmine välisarhitektuurne lahendus soosis peamiselt avatud kontoreid, mis täna enam ei ole nii populaarne valik,“ lisas Talviste.

Golden Gate’i fassaad enne viimast muudatust.

2025. aasta kevadel valmivasse hoonesse kolivad teiste seas IT-ettevõte Adcash, E-riigi Akadeemia, Workland ja OCCO. Esimesele korrusele tulevad kauplused ja terrassialadega restoranid, sealhulgas rahvusvaheliselt tuntud restoran, mis hakkab Tallinnas pakkuma täiesti uudse kontseptsiooniga maitseelamusi. Kogu hoone parkimine on viidud maa-alla ja hoone katusele luuakse roheterrass, kust avanevad vaated vanalinnale, sadamale, südalinnale ja Reidi tee suunas Lauluväljakule.

Golden Gate´i arhitektuurne lahendus on loodud Arhitekt 11 meeskonna ja arhitekti Raivo Puusepa ühistööna. Büroohoone valmimisega lisandub Rotermanni kvartalisse ligi 14 000 ruutmeetrit üüripinda ja 105 parkimiskohta.

Ahtri 6 asuva büroohoone kogu investeeringu väärtus hoone valmides on ligi 65 miljonit. Hoone ehitust finantseerib Swedbank.