„Suur nõudlus, mille tulemuseks on kolm korda ülemärgitud emissioon, on märkimisväärne tulemus, mis peegeldab investorite usaldust Citadele finantstugevuse ja strateegilise suuna suhtes. Hindame kõrgelt sellist oma investorite, partnerite ja klientide usaldust,“ märkis Citadele panga finantsjuht ja juhatuse liige Valters Ābele.

Kokku osales pakkumisel 582 investorit, kellest 549 olid jaeinvestorid ja 33 institutsionaalsed investorid. Tellimuste kogumahust laekus 40% Eesti investoritelt, 36% Lätist, 23% Leedust ja 1% teistest riikidest. Suurel määral ülemärkimise tõttu eelistati võlakirjade allokatsioonil Citadele erakliente ning teatud juhtudel arvestati ka varasemat koostööd investoritega. Tagatiseta allutatud võlakirju pakuti institutsionaalsetele ja jaeinvestoritele Eestis, Lätis ja Leedus ning kvalifitseeritud investoritele teistest Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriikidest.

Tegu on 20 miljoni eurose esimese seeria võlakirjaemissiooniga, mis kuulub 60 miljoni euro suuruse viienda tagatiseta allutatud võlakirjade programmi raamesse.

Kokku emiteeriti 2000 allutatud võlakirja nimiväärtusega 10 000 eurot ühe võlakirja eest kümneaastase lunastustähtajaga ja fikseeritud intressimääraga 8% aastas. Emissiooni eesmärk on veelgi tugevdada Citadele regulatiivse kapitali struktuuri. Võlakirjad noteeritakse Nasdaq Riga Balti võlakirjade nimekirjas 8ndal aprillil või selle paiku.

Tehingu juures tegutses Citadele õigusnõustajana vandeadvokaat Edijs Poga Advokaadibüroo. Koos Citadele pangaga tegutses pakkumises nõustajana ja ühise juhtiva korraldajana LHV.