Esimese kvartali tahetuim ametikoht oli andmesisestaja, kuhu kandideeris üle 1100 inimese. Praegu on tööturul suurim tõmbetegur kaugtöövõimalus. Andmesisestajat otsis oma meeskonda andmetöötluse ja analüütikaettevõte, mis just nimelt eemalt töötamise võimalust pakubki.

„Paindlikud töövõimalused on kontoritööde puhul muutumas juba hügieenifaktoriteks, milleta on väga keeruline tipptegijaid värvata,“ kommenteeris tööturul toimuvat CVKeskus.ee värbamisjuht Grete Adler. Ta lisas, et kaugtöö annab tööandjatele võimaluse värvata talente ka väljastpoolt riiki.

Populaarseimate tööpakkumiste pingereas teisel kohal oli pea 1000 kandideerijaga laotöötaja ametikoht. Adleri sõnul on laotöötaja ametikoht olnud Eestis alati populaarne, sest laotöötajana soovitakse saada nii oma esimest töökogemust kui ka laiendada olemasolevaid kogemusi.

CVKeskus.ee andmetel võib sama öelda ka kolmanda kõige populaarsema ameti kohta. Pea 9000 tööpakkumise vaatamist ja üle 900 kandideerimisavalduse kogunud komplekteerija ametikoht on oluline osa logistikakettide tellimuste täitmise protsessis, pakkudes seeläbi töökindlust. Selliste ametikohtade nõudlus püsib sageli stabiilne.

Esikolmikule järgnesid reisikonsultandi (852 kandideerimist), B-kategooria autojuhi (824 kandideerimist), klienditeenindaja (782 kandideerimist), e-poe assistendi (685 kandideerimist) ja kliendihalduri (656 kandideerimist) ametikoht.

Populaarseimate tööpakkumiste edetabelisse jõudis ka üks CVKeskus.ee tööportaali enda ametikoht: nimelt kandideeris CVKeskus.ee turundusspetsialistiks tervelt 436 töövõtjat ja rekordiliselt uudistas töökuulutust 12 665 inimest.

„Turundusvaldkond on tööotsijate seas meeletult populaarne. Miks? Sest turundus pakub dünaamilist töökeskkonda ja karjäärivõimalusi alates turundusjuhist kuni sotsiaalmeedia spetsialisti ja turundusanalüütikuni – igal kandidaadil on võimalik endale sobivaim leida,“ selgitas Adler.

Populaarseimate tööpakkumiste edetabeli lõpetab kinnisvara- ja majahalduri ametikoht, millele pretendeeris 408 tööotsijat.

TABEL 1. Suurima kandideerijate arvuga ametikohad.
TABEL 2. Valdkonna populaarseimad tööandjad 2024. aasta esimeses kvartalis.