Enim kasvasid aastaga keskastmejuhtidele ja tippspetsialistidele ning oskustöölistele ja kutsetöötajatele suunatud palgapakkumised, vastavalt 21 ja 13 protsenti. Kõige vähem kasvasid palgapakkumised abitöötajatele, kontoritöötajatele ja keskastmespetsialistidele suunatud tööpakkumistel, kus pakutav palk kerkis aastaga kuue protsendi võrra.

CVKeskus.ee tööportaali värbamisjuht Grete Adler tõi palgastatistikast esile, et tippspetsialistidele suunatud tööpakkumistel ulatus keskmine palgapakkumine 2024. aasta esimeses kvartalis rekordilise 3222 euroni.

„Keskastmespetsialistide ja kontoritöötajate tööpakkumistel ulatusid palgapakkumised 2644 euroni ning oskustöölistele ja kutsetöötajatele mõeldud tööpakkumistel 2140 euroni. Teenindus- ja müügitöötajate palgapakkumised ulatusid 1536 euroni,“ lisas Grete Adler.

Palgapakkumiste ülempiir kerkis 15 000 euroni

Tööandjad avaldasid käesoleva aasta esimeses kvartalis CVKeskus.ee tööportaalis ka tööpakkumisi, kus pakutav palk ulatus isegi 15 000 euroni. Selliste kõrgete palkade teenimine oli enamasti seotud boonustega, mida teenisid valdkonna tipptegijad.

Riigikoguliikmete praegusest palgast tervelt kaks ja pool korda kõrgemale ulatusid esimeses kvartalis müügijuhtidele suunatud palgapakkumised, kus kõrgeima palgaga tööpakkumistel ulatusid palgapakkumised 15 000 euroni. Riigikoguliikme palk on alates 1. aprillist 5979 eurot ja 95 senti.

Väga kõrget palka pakuti ka kinnisvaramaakleritele, kellele pakutakse kuni 10 000 eurot kuus. IT-tippspetsialistidele pakutakse kuni 9000 eurot kuus. 6000-eurost suuremat palka pakuti esimeses kvartalis ka pangandussektori juhtidele ja ehitussektori tippspetsialistidele.

Töövaldkondade lõikes kerkisid palgapakkumised aastaga kõige kiiremini turundussektori tööpakkumistel ja tervishoius, seda 25 protsendi jagu.

Palgapakkumised langesid vaid ühes valdkonnas – selleks oli assisteerimine ka administreerimine, kus pakutav palk vähenes kolm protsenti.

Palgalained maakondades

Kõige kiiremini kerkisid esimeses kvartalis palgapakkumised Tartumaal ja Tartus, kus pakutav palk kerkis aastaga 17 protsenti. Harjumaal jaTallinnas pakutavatel töödel tõusid palgad 12 protsenti ja Pärnumaal kaheksa protsenti. Kaheksa protsenti kerkisid palgapakkumised ka Ida-Eestis pakutavatel töödel.

Harjumaal ja Tallinnas ning Tartumaal ja Tartus olid esimeses kvartalis kõrgeima palgaga tööpakkumised müügisektoris, kus pakutav palk ulatus 15 000 euroni. Pärnumaal ja Pärnus ulatus kõrgeim palgapakkumine 6000 euroni ja seda pakuti ettevõtte tegevjuhile.

Tartus on praegu CVKeskus.ee tööportaali andmetel enim tasustatud palgapakkumised müügiesindajate ametikohale, kus pakutav palk on kuni 10 000 eurot. Regiooni juhile pakutakse kuni 4000 eurot ja elektrikule kuni 3000 eurot.

Pärnus kuuluvad palgapakkumiste esikolmikusse kohtujuristi ametikoht, kellele pakutav palk ületab 2800 eurot, koka amet, kellele pakutav palk on kuni 2500 eurot, ja rahvusvaheliste vedude autojuhi töökoht 2300-eurose palgapakkumisega. Kõrget palka pakutakse Pärnus ka tuulegeneraatori mehaanikule, kus pakutav palk on kuni 2200 eurot.

Harjumaal ja Tallinnas pakutakse kõrgeimat palka müügiesindajatele, kellele palk ulatub kuni 10 000 euroni. Maaklerile pakutakse kuni 5000 eurot ja medõele kuni 5000 eurot. Kuni 4500-eurost töötasu pakutakse pealinnas ka pearaamatupidajale, ülemarstile ning energiahindade analüütikule.