KUULA | Eesti firma kaasas 140 miljonit ja veab vesinikule üleminekut: meiesuguseid on maailmas vaid käputäis ja meil on parim tehnoloogia
(10)Pärast rohkem kui 20 aasta pikkust arendustegevust hakkab Eesti firma Elcogen tehnoloogia kommertskõlbulikuks saama ning mitmed maailma suurfirmad panid hiljuti sellesse suure summa raha, et vesinikule üle minemise revolutsiooni vedada.
Delfi podcasti Ettemõte tänase episoodi külaline on Elcogeni asutaja ja juht Enn Õunpuu, kes räägib, mille poolest Elcogeni tehnoloogia on maailmas üks oma ala tippe ning kui põhjalikult võiks muutuda nii väga väikeste kui väga suurte energiamahtude tootmine, kui tema visioon teoks saab.
Elcogen on investoritelt kaasanud 140 miljonit eurot ning viimasena liitus maailma suuruselt kolmas nafatootmisteenuste ettevõte Baker Hughes, mis sarnaselt teistele suurtele energiafirmadele tahab ka nafta kõrval kiiresti uute energiaallikate turule liikuda.
Podcasti teemad:
* Mis täpsemalt on Elcogeni toodetav tehnoloogia ning mille poolest ta maailmas nii eriline on?
* Mille taga seisab see, et üle 20 aasta arenduses olnud tehnoloogia päriselt lõpuks kasutusse jõuaks?
* Kuidas võiks vesinik pakkuda lahenduse päikese- ja tuuleenergia probleemile ehk energia salvestamise küsimusele?
* Eesti kõige väärtuslikumad idufirmad on praegu Wise ja Bolt, mille mõlema väärtus on praegu alla 10 miljardi euro. Kas Elcogen võiks neid tulevikus ületada ja saada Eesti kõigi aegade edukamaks startupiks?
* Kust leida asutajaid ja investoreid, kes oleks valmis riskantse ja teadusel põhineva deep tech firmaga kaasas käima üle 20 aasta, samas kui enamike investeerimisfondide eluiga ei ületa 10 aastat?
Saatejuhid on Taavi Kotka ja Henrik Roonemaa.