“Eesti turundajate aasta tippsündmusele – Kuldmuna konkursile – laekus tänavu rekordiliselt 1037 tööd, mille seast erinevate valdkondade professionaalidest koosnevad žüriid valisid välja tugevamad tööd shortlist’i. Selle valiku hulgast saavad täna õhtul toimuval Kuldmuna peol pärjatud parimatest parimad,” selgitas Kuldmuna korraldava Turundajate Liidu tegevjuht Kadi Aguraijuja. “Kuid ühed auhinnamunad on praeguseks juba jagatud. Me palusime tänavu esmakordselt shortlist’i tööde seast valida parimad reklaamid ja pakendidisainid rahvažüriil, kelle hinnangud võivad ka turundusässadele mõnikord õpetlikuks ja kasulikuks osutuda.”

Kadi Aguraijuja sõnul esindasid tarbijaid seekord kaks hindajate gruppi. Üheks oli Riigikogu majanduskomisjon, kelle haldusalasse kuulub ka reklaamituruga seonduv seadusandlus. Teise žürii moodustasid lapsed, kelle suu teadupärast ei valeta.

Vaata videost, millised reklaamid ja disanid olid poliitikute lemmikuteks:

1990ndatel Eesti Reklaamiagentuuride Liidu algatatud ja hiljem Turundajate Liidu hoole alla läinud Kuldmuna festival sündis soovist tõsta esile neid andekaid Eesti meeskondi, kes suudavad kohaliku reklaami- ja turundusmaailma barjääre jõudsalt edasi nihutada. Juba 26. korda toimuv  Kuldmuna  on seega Eesti kõige vanem ja olulisim reklaamikonkurss, mille auhindadel on reaalne kaal nii üldsuse, tellijate kui ka konkurentide silmis. 

Kuldmuna 2024 üritust korraldab Turundajate Liit (TULI) koostöös Elamusstuudio, Broadline’i, Radiustech Production’i ja Üritusgurundusega.