Pea 5000 m2 suurune pargiala avatakse juuli alguses. Tegemist on esimese Telliskivisse lisanduva pargialaga, mis saab lähiaastatel täiendust mitmete järgmiste rohe- ja pargialade ning väljakute- ja meelelahutusaladega.

„Meie eesmärk on tuua Telliskivisse rohelust ning pakkuda kõrget elukvaliteeti nii linnakut külastavale kui siin töötavatele inimestele ja äridele,“ ütles Telliskivi arendusjuht Alo Kippasto.

Telliskivi maastikuarhitektuuri on loonud VÄLI maastikuarhitektid (autorid Kristian Nigul, Kadi Nigul, Kadri Uusen ja Katariina Lepiku). Kristjan Niguli sõnul on läbivaks ideeks tekitada kvartalile keskne selgroog Balti Jaama suunalt, tulevikus läbi M-hoone. Kesktelg seob kokku väiksemad diagonaalselt asetatud mängu- ja puhketaskud, pakkudes seeläbi kohti, kus peatuda ja aeg maha võtta. Üks taskutest on suurem väljak, mis annab võimaluse erinevate ürituste läbi viimiseks.

Ka teeninduspinde laienemist õue on soodustatud, et tuua välisruumi rohkem suminat. Ehitatud keskkonna kõrval tagavad mitmerindeliste ja liigirohkete õitsvate aasataimedega haljasalad meeldiva keskkonna nii inimestele kui ka teistele loomadele (nt jänesed) ja putukatele (nt liblikad) ning mikroorganismidele. Vihmapeenarde kavandamisega on antud panus vajalikku veeringlusesse: sademevesi on lokaalselt majandatud, kuid veelgi enam saavad nii taimed kui ka teised elusorganismid eluks vajaliku vee.

Kippasto sõnul on Telliskivi oluline majandusliku, kultuurilise ja sotsiaalse arengu sõlmpunkt. Juba väljakujunenud ettevõtluskeskkonna arendamisega panustatakse kogu piirkonna kujunemisse, luuakse rohkem liikumisvõimalusi ja haljasalasid, mis soosib inimeste paremat tervist, produktiivsust ja heaolu. Mitmekülgseid liikumisviise toetab piirkonna hea ühistranspordiühendus aga ka rattaga ning jalgsi liikumise võimalused.