Jagunemine, uued omanikud, miljonid kliendid ja käeulatuses olev kasumlikkus: mis toimub Eesti ühes väärtuslikumas idufirmas?
Monese on vast Eesti üks vähetuntumaid suuri idufirmasid. Neil on miljoneid kliente, nad on üks vähestest suureks kasvanud nn uue aja pankadest, Wise’i, Revoluti ja N26 kõrval. Ometi pole Monese erinevalt teistest mainitutest veel kasumisse jõudnud, rootslastest suurinvestorid Kinneviki fondist hindasid oma osaluse väärtuseks hiljuti nulli ning nüüd teatas Monese eelmisel nädalal, et jaguneb pooleks ja läheb edasi uute omanikega. Mis Monesega toimub?
Tänase Ettemõtte podcasti külaline on Monese asutaja ja juht Norris Koppel, kes on ettevõtet juba üle kümne aasta vedanud.
Ta räägib, et covidi ajal said fintechid täistabamuse ning on praegu kõigi aegade kõige kehvemas seisus, kuigi kaugtöö, tööpuhkused ja suurenenud reisimine on täpselt see, mille jaoks need uue aja pangad omal ajal tehti. See omakorda tähendab, et tegelikult on fintechid heas seisus ja ootavad kasvu.
Nii on ka Monesega, mille Koppel plaanib nüüd kiiresti kasumisse viia ja pärast seda vaadata exiti variante nagu müük või börsile minek.
Saatejuhid on Taavi Kotka ja Henrik Roonemaa.