Esimese kvartali puhaskasum oli 4,4 miljonit eurot, mida oli 24% vähem kui mullu samal ajal. Osaliselt oli kasumi vähenemine tingitud suuremast tulumaksukulust, kui tänavu oli kulu poole miljoni euro võrra suurem kui mullu. Tänavu on Merko andnud ostjatele üle 59 korterit ja 7 äripinda.

„Korteriturg käitus esimeses kvartalis ootuspäraselt ning meie esmamüük on olnud sellele vastav, lähiajal pole alust oodata kinnisvaraarendusest 2023. aastaga võrreldavaid tulemusi. Muutunud turusituatsioonis oleme edukalt suutnud oma tegevuse ümber fokusseerida ning asendada elamuarendusest tulenenud mahtude languse ehitusteenuse müügiga. Puhaskasum küll vähenes, aga tulemus oli parem, kui võinuks meie põhiäride osakaalude muutusest tulenevalt arvata,“ kommenteeris AS Merko Ehitus juhatuse esimees Ivo Volkov.

2024. aasta esimeses kvartalis sõlmisid kontserni ettevõtted uusi ehituslepinguid 10,5 miljoni euro väärtuses ja ehituslepingute portfelli jääk oli kvartali lõpu seisuga 419 miljonit eurot. Tänavu kolme kuu lõikes moodustas ehitusteenuse valdkond kontserni müügituludest 83,7%. 

„Hea meel on näha, et ehitusteenuse turul on mõnevõrra aktiveerunud erasektori kliendid, kes on ilmselt harjunud uute ehitushindade tasemetega ning peavad taas äri laienemise plaane. Aktiivne on kaitserajatiste ja energiataristu tellimine ning loodetavasti jõuavad lähiajal hankesse ka järgmised Rail Baltica projektid. Meie lepingute portfell on tugev ning aprillis lisandus sinna märkimisväärne energiataristu leping Lätis ja NATO väljaõppekeskuse lisatööde leping Leedus,“ kommenteeris Ivo Volkov ehitusteenuste turgu.

Esimeses kvartalis andis Merko ostjatele üle 59 korterit ja 7 äripinda, investeeris arendusprojektidesse kokku 11,6 miljonit eurot ning alustas 112 uue korteri ehituse ja müügiga kolmes uues projektis: Õielehe Jüris, Erminurme uus etapp Tartus ning Lucavsala Riias. Esimese kvartali lõpu seisuga oli kontserni ettevõtetel ehituses 450 korterit, millest ca 9% on kaetud eelmüügi lepingutega. Suuremad töös olevad arendusprojektid olid Uus-Veerenni, Noblessneri ja Lahekalda Tallinnas, Erminurme Tartus, Viesturdārzs, Mežpilsēta ja Magnolijas Riias ning Vilnelės Skverai Vilniuses.

2024. aasta esimeses kvartalis olid suuremad ehituses olevad objektid Eestis TKM Grupi logistikakeskus, Hampton by Hilton ja Hyatt hotellihooned, Arter kvartal, kaitseväe ehitised Ämari linnakus, Vanasadamat ja Rail Baltica Ülemiste reisiterminali ühendav trammiliin ning Ülemiste ühisterminali esimene etapp ja Rail Baltica Tõdva maanteeviaduktid. Leedus olid suuremad ehitusobjektid tuulepargi taristurajatised Kelmė ja Pagėgiai rajoonides, alajaam Kelmės ning erinevate NATO väljaõppekeskuste hooned ja taristud.