Külma hoidva jäävanni ehk Nullivanni idee on säilitada külma vee temperatuuri ilma elektrita. Jäävann mahutab 800 liitrit vett, kaalub 70 kilo ning aitab talisuplusega tegeleda aastaringselt, kasvõi suvel oma koduhoovis, ütlevad projekti eestvedajad.

Nullivanni mõtlesid välja Rasmus Merirand, Oliver Iida, Rasmus Pedari, Elias Mikael Teikari ja Karl Elmar Vikat. Jäävanni idee sündis aasta tagasi tiimiliikme Rasmus Meriranna armastusest talisupluse vastu.

Käsitsi valmistatud Nullivann on tehtud IBC-konteinerist ning vee temperatuuri hoidmiseks on välimise laudise ja mahuti vahel polüuretaanvaht (PUR) isolatsioon. Vanni ümbritseb ilmastikukindla lakiga immutatud männipuit ning vett saab vahetada vanni põhjas asuva kraani abil. Jäävann maksab 1799 eurot.

Parima õpilasfirma tiitli toonud jäävann.

„Tootearendusega oleme tegelenud alates septembrist ja müünud seni kolm jäävanni, üks nendest läks Tallinn Crossfit spordisaali, kus külmateraapiat teenusena klientidele pakutakse. Tulevikus soovime tuua tootevalikusse külmaüksusvanni, mis aitab vee temperatuuri veelgi paremini reguleerida,“ ütles Nullivanni tegevjuht Oliver Iida.

Noormehed osalesid meeskonnana tänavu märtsis ka Tallinnas toimunud taliteateujumise MM-il ning on veendunud külmateraapia positiivsetest mõjudest nii füüsilisele kui vaimsele tervisele.

„Ka mitmed üleilmsed uuringud on andnud kinnitust, et külmas vees karastamine tugevdab immuunsüsteemi, soodustab rasvapõletust, tõstab tuju ja parandab keskendumisvõimet. Külmateraapia vabastab ka dopamiine ehk õnnehormoone, mida on tunda kohe pärast vannist välja tulemist,“ lisas Oliver Iida.

Eesti parim õpilasfirma esindab Eestit juulis Euroopa õpilasfirmade võistlusel. Euroopa parima õpilasfirma tiitlile lisaks loodavad poisid võistluselt leida investoreid kaugemaltki. Lisaks esikohale napsas Nullivann ka E-kaubanduse Liidu e-poe eripreemia ja Directo äritarkvara „Targa äri preemia“.

Gustav Adolfi Gümnaasiumisse läksid tänavu ka õpilasfirmade võistluse teine ja kolmas koht. Teise koha pälvis Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilasfirma UnTop, mis on toonud turule jätkusuutliku tekstiilihoolduskammi, millega saab eemaldada riietelt toppe ja loomakarvu. Kamm valmib Eestis termopuidu ülejääkidest. UnTop meeskonda kuuluvad Kadri Luurmees, Triin Aabreldaal, Alice Kangro ja Miia Maiste.

Kolmandale kohale tuli õpilasfrima Huup, samuti GAG-ist, mis valmistab kangajääkidest koti külge kinnitatavaid lisataskuid. Tooted valmivad erivajadustega inimeste abiga. Huup! Tiimis on kokku viis tütarlast: Astrid Ulpus, Iris Kristel Juurikas, Johanna Kuus, Liisa Lukk ja Romi Härginen.

Parimaid õpilasfirmasid valiti sel aastal juba 29. korda. Õpilasfirma on JA Eesti ettevõtlusõppe programm, mille kaudu saavad noored reaalse ettevõtluskogemuse. Sel õppeaastal tegutses Eestis 420 õpilasfirmat ja 75 minifirmat.