Hooldekodudele paigaldatud päiksepaneelid toodavad aastas kokku hinnanguliselt 755 000 kWh elektrienergiat. See vastab 38 keskmise Norra kodu aastasele energiatarbimisele ja aitab säästa 14,3 tonni CO₂ aastas. Investeering viie hoone päikesekatustesse läheb koos ehitustöödega Stavangeri omavalitsusele maksma üle 20 miljoni Norra krooni ehk umbes 1,7 miljonit eurot.

Stavangeri linnapea Sissel Knutsen Hegdal lausus, et projekt on hea näide sellest, kuidas hooneid renoveerimise käigus kaasajastatakse. „Hooldekodude renoveerimise käigus kasutasime ühtlasi võimalust minna üle uutele, tuleviku energialiikidele. Meil on plaanis seda jätkata ka omavalitsuse teiste hoonetega,“ kinnitas Hegdal Norra meediaväljaandele Aftenbladet.

Solarstone’i tegevjuht Romet Roosalu ütles, et Stavangeri omavalitsus langetas hooldekodusid renoveerides valiku Viljandi tootja kasuks seetõttu, et ehitisintegreeritud päikesepaneel pakub korraga lahendust kahele probleemile. „Hooldekodude katused olid amortiseerunud ning vajasid vahetust, kuid ühtlasi on omavalitsus võtnud eesmärgiks kliimamõju vähendamise ja taastuvenergiale ülemineku.“

Roosalu sõnul pole katusekatte materjali vahetamine ja eraldi päikesepaneelide paigaldamine tänaste lahenduste juures enam praktiline valik: „Solarstone päikesepaneel on kaks ühes toode – katusekattematerjal, mis toodab ühtlasi ka päikeseenergiat.“

Päikesepaneelidest koosnevaid katuseid valmistav Solarstone kuulub 73,56 protsendi ulatuses osaühingule Biofuel, mille omanik on puiduärimees Raul Kirjanen. Vähemuosalused ettevõttes on päikeseenergiaarendajal Sunly (20,73%) ning Monosolar OÜ-l (5,72%).

Norrat peetakse kõige rohelisem riik maailmas. Norra parlament kiitis heaks ettepaneku saavutada kliimaneutraalsus aastaks 2030 ehk kaks aastakümmet varem kui nii Norras kui ka ELis kavandatud. Riik on saavutanud tohutu edu elektrisõidukite kasutuselevõtul – Norra Maanteameti andmetel oli 2023. aastal müüdud uutest sõidukitest 82% elektrilised.