Aprilli alguses teavitas Pesapuu mööblipood oma kliente tarnete hilinemises. Lähemalt uurides selgus, et ettevõte on läbimas saneerimisprotsessi. „Umbes poolteist aastat tagasi langetasime otsuse kolida ümber endistesse mööblitootja Standard ruumidesse. Kuigi uus kaupluse asukoht pakub suurepärast nähtavust, on külastatavus jäänud madalaks ning kauplus teeninud kahjumit,“ selgitas toona olukorda Wenesta OÜ juhatuse liige Marika Kirsipuu.

Teine oluline tegur oli mööblisektori madalseis. „See on põhjustanud kahjusid kogu sektoris ning mõjutanud ka meie äritegevust negatiivses võtmes,“ lisas Kirsipuu. Paraku tuli aga kasutusele võtta halvim stsenaarium. Nimelt kuulutati eile kohtus välja ettevõtte pankrot.

Esimene võlausaldajate üldkoosolek toimub 14. juulil.

Wenesta OÜ tegeles peale mööblipoodide haldamisega ka kolimisteenuse korraldamisega ja mööbli ning sisustusesemete parandusega.

Wenesta OÜ majanduslik seis

Ettevõte Wenesta OÜ teenis 2022. aastal 1 650 016 eurot müügitulu, millest kasum oli pea 9000 eurot. Numbrid vähenesid aga 2021. aastaga võrreldes 5%. 2024. aasta esimese kvartali seisuga oli maksustav käive aga vaid 446 tuhat eurot. Aasta lõpu seisuga on ettevõttel ka 22 tuhande euro suurune maksuvõlg.

Töötajate arv on ettevõttes vähenenud järk-järgult. Kui näiteks eelmise aasta juulis töötas firmas veel 9 töötajat, siis 2024. aasta esimeses kvartalis oli arvel veel 7 inimest.