Kõige vähem liisingutaotlusi esitatakse esmaspäeviti. Ilmselt on põhjus selles, et pärast nädalavahetust soovitakse keskenduda tööle ning auto valimiseks ja liisingutaotluse täitmiseks ei jää selle kõrvalt aega.

Ka teisipäeviti esitatakse taotlusi pigem vähe, aga võrreldes emaspäevaga on näha mõningast aktiivsuse kasvu. Alates kolmapäeva lõunast, mil töönädala selgroog on murtud, kasvab märgatavalt ka esitatud liisingutaotluste maht. See on aeg, kui hakatakse nädalavahetuseks plaane tegema ja võib tekkida mõte, et kiirelt tegutsedes saab juba algaval nädalavahetusel minna sõitma uue autoga. Nii see tõesti on, sest üldjuhul suudavad liisingupakkujad taotlustele vastata ühe tööpäevaga ja sealt edasi jääb vaid leping sõlmida ning kindlustus vormistada.

Neljapäeval, kui nädalavahetus on juba käegakatsutav, kasvab taotluste maht veelgi, ent liisingutaotlejate lemmikpäev on vaieldamatult reede. Selleks ajaks on aktiivne töönädal peaaegu läbi ja leitakse üha rohkem aega eraeluga tegelemiseks. Liisingutaotluste maht liigub tõusutrendis alates reede hommikust kuni pärastlõunani. Paljud, kes reede hommikul pangale liisingutaotluse esitavad, soovivad juba õhtuks nii lepingu kui ka auto kätte saada. Aktiivse liisinguhalduri korral see paljudel ka õnnestub.

Pühapäev üllatab

Tööandjatel ei tasu siiski liialt muretseda – statistika näitab, et enamasti saadetakse liisingutaotlusi ikkagi lõunapausidel ning tööajast tegelevad liisingu taotlemisega vähesed.

Laupäev on liisinguturul üldjuhul aga väga vaikne, ületades napilt vaid esmaspäeva kui kõige tagasihoidlikuma päeva aktiivsust. Võiks arvata, et kui laupäeval inimesed puhkavad ja liisinguteemad on nende jaoks laualt maas, siis sama juhtub ka pühapäeval, ent nii see ometi ei ole. See on isegi mõnevõrra üllatav, et pühapäev on liisingutaotluste esitamise aktiivsuse mõttes lausa kolmandal kohal.

Pühapäeva eripära on see, et kui teistel nädalapäevadel esitatakse liisingutaotlusi enim päeva esimeses pooles, siis pühapäeval kõige rohkem just õhtuses vööndis. Siis tehakse plaane eesolevaks nädalaks. Suure tõenäosusega on pühapäev ka see päev, mil pere saab õhtusöögilauas kokku ning kõigil on aega ühiselt arutada, millist autot pere endale vajab. Kui õhtusöök on lõppenud, asutakse kohe tegutsema.

Kui päike paistab

Kui küsida, kas liisingutaotluste esitamist mõjutab ka ilm, siis vastus on jah, ent ilma mõju on üsna üllatav. Võiks eeldada, et kui väljas sajab vihma või lörtsi, siis on aega toas istuda ja arvuti taga praktilisi toimetusi teha – näiteks autot valida –, kuid päris nii see pole.

Liisingutaotluste arv kasvab hoopis siis, kui väljas lõõskab päike. Võimalik põhjus on selles, et päikseliste ilmadega tõuseb organismis serotoniini tase, mis mõjutab meie üldist meeleolu positiivses suunas, tekitab soovi õues liikuda ja tegutseda ning paneb üldiselt elu optimistlikumalt võtma.